Wpis z mikrobloga

@wykopanywykopek: patrząc po mordkach na foto to jest warszawski WSPON - stowarzyszenie, które nawet jeśli nałożyło sobie jakieś standardy to 99,9% rynku pośredników ma te standardy głęboko w dupie XD
  • Odpowiedz
4. max prowizja 1%.


@wuwuzela1: zawsze mnie fascynuje jak mirki próbują mówić komuś jak ma prowadzić biznes.
Czyli chcecie prowizje 1%, najlepiej tylko do sprzedającego - ok!

Czyli jeśli byłby to pośrednik np w bytomiu, jakiejś dąbrowie czy chrzanowie gdzie 60m2 kosztuje 300 tys, to dostałby prowizje
  • Odpowiedz
Czyli chcecie prowizje 1%, najlepiej tylko do sprzedającego - ok!


@KromkaMistrz: uderz w stół a karaluch się odezwie xD
Prowizja od kupującego i spredającego to ewidentny konflikt interesów.
Komornicy też mają regulowane
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Ależ ja rozumiem co mówisz :) sam nie biore prowizji od kupujacych, jedynie od sprzedajacych i w 100% sie na nia zgadzaja bo doskonale wiedza za co placa. Co nie zmienia faktu ze za 1% nikt by nie pracowal.
A to wcale nie byloby dobre dla rynku, uwierz mi. Jeszcze mniej dostepnych mieszkan do sprzedazy by bylo.

I zauwaz jedna rzecz: w 90% przypadków gdy ide na pozysk do osoby z ktora nie mam jeszcze zadnej relacji (bo z tymi co mam relacje ufaja mojej "wycenie"), ja musze zbijac cene w dol, bo oczekiwania sprzedajacych sa nierealne.

Gdyby nie bylo posrednikow, to bys siedzial na mniejszej ilosci ofert, z cenami z
  • Odpowiedz
Co nie zmienia faktu ze za 1% nikt by nie pracowal.


@KromkaMistrz: oj pracowali by pracowali, po prostu połowa pasozytów by odeszłą z zawodu. Więcej pracy by było dla pozostałych.

sam nie biore prowizji od
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: czyli 1% Ci mało gdzie 4 transakcje na miesiąc dają Ci 20 k pln ? xD
No wiadomo, lepiej wziać 60 k pln od sprzedających za handel 4 mieszkań po 500k, i drugie tyle od kupujących xD.
Bo bez takich praktyk to się nie opłaca.
wymowne jest, że nie odnosisz sięw ogóle do patologicznych praktyk tego zwodu które wymieniam.
No ale nikt nie lubi jak mu sięwywleka bródy więc
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: nie odnosze sie do tych praktyk, bo wierz mi lub nie, nie stosuje ich :)
Nie biore prowizji od kupujacych, nie wykonuje zimnych telefonow, nie wciskam nic klientowi.
Kazda osoba ktora zdecydowala sie na sprzedaz ze mna mieszkania, sama sie do mnie zglosila - dzieki poleceniom, czy marce osobistej w social media lub tu, na mirko.

Ja Ci tylko pokazuje ze 1% nie pokrywa do konca nawet kosztow sprzedazy, jesli chce sie to robić dobrze.
Wiesz, ja w dzisiejszych czasach przy kazdej sprzedazy mam
  • Odpowiedz
Ja Ci tylko pokazuje ze 1% nie pokrywa do konca nawet kosztow sprzedazy,


@KromkaMistrz: xdddddddddddddddddddddd
No na pewno

czemu jako koszt sprzedaży liczysz swój czas a potem twierdzisz, że 1% to za mało bo koszty zjadły cały
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: 10k pln na reke ze sell 4 unitów ( 1% prowizji) zakłądając, że faktycznie kosztów i podatków zbierze się 10k pln ? to za darmo ? xD

No chyba, że pracujesz u kogoś i oddajesz mu połowe prowizji. Takie regulacje by zmusiły pośedników by być freelancerami lub wspólnikami i wykosiło by z rynku małpiarnie robiącą na duże biure.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Mam kręgosłup moralny i nie dotykam branż zajmujacych się robieniem ludzi w #!$%@? dopóki są one nieuregulowane przez co musiał bym brać udziałw wyścigu z małpiarnią robiącą ludzi w #!$%@?.
Czytaj, wszelkiej maści sprzedazówka b2c.
Wielki zapracowany człowiek, 4 unity sprzedał i jak psu buda należy się 30k na czysto.
  • Odpowiedz