Wpis z mikrobloga

Żeby kupić trochę większe i lepiej ustawne mieszkanie np. 70m, musiałbym sprzedać swoje aktualne 60m za 840k które 2 lata temu kupiłem za 620k (+20k parking). Do tego musiałbym jeszcze spłacić aktualny dług który oscyluje w granicach 240k.

Mieszkania na Bielanach czy Pradze kosztują teraz po 18-21k za metr na rynku pierwotnym. Wiec takie 70m gołe mieszkanie kosztowałoby ok. 1,33mln złotych. Do tego remont i łącznie robi się 1,5mln, może więcej. Czyli wpłacając te 500k wkładu własnego ze sprzedanego mieszkania plus 150k z oszczędności/lokat, musiałbym zaciągnąć dodatkowe 850k kredytu nie licząc jeszcze odsetek, tylko po to żeby zamieszkać bliżej tramwaju i metra xD

Człowiek sobie myślał że kupienie mieszkania przejściowego to dobry pomysł ale się chyba myliłem, bo napewno nie w tym kraju. J---c ten kraj oraz to jaki niszczą rynek nieruchomości.

P.S Swoją drogą absurdem dla mnie jest dysproporcja cenowa między Bielanami, a druga strona Wisły. Gdy kupowałem mieszkanie 2 lata temu za 10,5k z metra blisko Galerii Północnej, na Bielanach Mlociny ceny wynosiły po 12-13k za metr, niestety wtedy, było to dla mnie za dużo i musiałbym wspomagać się oszczędnościami bliskich. Teraz moje mieszkanie wyceniane jest na 14-15k a na Bielanach 19-21k XD ceny mieszkań na Bielanach Mlociny powinny kosztować max 17k za metr, a moje max 13-13,5k

#nieruchomosci #finanse #mieszkanie
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

musiałbym sprzedać swoje aktualne 60m za 840k które 2 lata temu kupiłem za 620k


@eskejper: sam chcesz po dwóch latach sprzedać o 35% drożej i się dziwisz że inni też to robią
  • Odpowiedz
  • 108
Teraz moje mieszkanie wyceniane jest na 14-15k


@eskejper: Wyceniane przez Ciebie mirek, na podstawie tego co widzisz na olx XD W praktyce jakbyś chciał serio sprzedać, tak w 3 miesiące a nie 7 lat to nie dostaniesz wiele więcej niż za ile je kupiłeś. Rynek obecnie leży na totalu.
  • Odpowiedz
  • 4
@mickpl: Sugerujesz że tak jest wszędzie? Jelsi lokalizacja ma inne atuty a moja moja, to sprzeda się migiem. Może nie za 15k ale za 14k spokojnie - sąsiad niedawno sprzedał za 14,6k. Chyba nie myślisz że byłbym skłonny sprzedać swoje m za 11-12k widząc że ceny na Bielanach które wcale nie są jakąś wyjątkową lokalizacja dochodzą do 19-20? Jeśli ceny w innych rejonach będą spadać to ja również się dostosuję
  • Odpowiedz
@eskejper: jak chcesz mieć pewność za ile sprzedaż to najpierw znajdź kupca a potem możesz sprawdzać w excelu czy w/w obliczenia są poprawne. Dodatkowo od dawna mówi się, że na wzroście cen nieruchomości zyskują tylko flipperzy i deweloperzy. Reszta ludzi traci bo gdy chce zmienić mieszkanie nie może bo już "rynek odleciał".
  • Odpowiedz
Mieszkania na Bielanach czy Pradze kosztują teraz po 18-21k za metr


@eskejper: tak, kosztują. Jeszcze tylko sprawdź za ile się sprzedają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@jfrost: chciałbym wiedzieć jak to sprawdzić mirek bo nie wierzę że ktoś daje 19-20k z metra kupując 55m mieszkanie za 1mln, gole, niewyremontowane
  • Odpowiedz
za 14k spokojnie - sąsiad niedawno sprzedał za 14,6k


@eskejper: Zrób eksperyment. Wystaw za tyle na olx i daj znać za jakiś czas czy był ktokolwiek chętnych poza chmarą pośredników do podpisania umowy XD
  • Odpowiedz
Człowiek sobie myślał że kupienie mieszkania przejściowego to dobry pomysł ale się chyba myliłem,


@eskejper: jakbyś nie kupił mieszkania przejściowego to gdzie byś mieszkał? Teraz nie było by cię stać ani na mieszkanie przejściowe ani większe xdd
  • Odpowiedz
@eskejper:

Ale jak to przecież wzrostowicze codziennie klepią mantrę, że dobrze, że rośnie, bo się bogacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A poczekaj jak się zorientujesz, że dzieciaki będą z tobą w tym mieszkaniu mieszkać do 35 roku życia, bo mafia deweloperska napompuje balon do granic wytrzymałości.
  • Odpowiedz
@eskejper: to byl dobry pomysl, kupic mieszkanie odpowiadajace twoim potrzebom
bezsensem jest kupowanie mieszkania z dwoma pokojami do przodu bo kiedys beda dzieci ...
  • Odpowiedz
W praktyce jakbyś chciał serio sprzedać, tak w 3 miesiące a nie 7 lat to nie dostaniesz wiele więcej niż za ile je kupiłeś.


@mickpl: XDDDDD
  • Odpowiedz
@eskejper: współczuję Wam w tej Wawie. Rok temu kupiliśmy z różową mieszkanie 52 metry w centrum małego miasta - 200.000 zł. Bez kredo oczywiście. Do pkp max 10 minut piechotką. Mieszkanie po generalce, jedynie łazienka do zrobienia. Miejsca na parkingu nie brakuje, a obok jeszcze wielki parking bo jest targowisko. Sklepów do wyboru do koloru. Wszędzie piechotką można dojść w 10 minut. Do autostrady 10 minut samochodem.
  • Odpowiedz