Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#gielda
Na ile traktujecie to jako hazard? Pytam szczerze - pod koniec miesiąca zostaje mi ok. 5-6k i myślałem żeby się w to pobawić.
Kiedyś, w czasach pompy na Blackberry i Gme bawiłem się w to groszami traktując to jako zabawę, w zasadzie nie rozumiejąc nawet co robię.
Teraz czytając różne analizy poważnych spółek, wychodzi że zwykle jest… dokładnie inaczej niż myślę. Nie mówię tu o inwestowaniu w jakieś S&P 500, a raczej o właśnie o inwestowaniu w konkretne spółki. Wy naprawdę wsadzając pieniądze w coś możecie powiedzieć, ze w 100% rozumiecie dlaczego kurs ma pójść tak a nie inaczej?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
Wy naprawdę wsadzając pieniądze w coś możecie powiedzieć, ze w 100% rozumiecie dlaczego kurs ma pójść tak a nie inaczej?


@mirko_anonim: Tak, traderzy to ludzie którzy są przekonani że coś wiedzą i że jest duża szansa że mają rację. Oni zazwyczaj sledzą tylko jeden marker, na przykład kurs akcji albo wynik sprzedarzy, i dlatego nie rozpaczają kiedy im nie wyjdzie. Taka już to jest gra.
Polecam bo naprawdę może dostarczyć
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie musisz rozumieć dlaczego kurs ma pójść tak czy inaczej. Nigdy nie wiesz co zrobi rynek. Żeby zarabiać musisz się nauczyć jak zarządzać ryzykiem i jeśli chcesz się w to bawić to od zarządzania ryzykiem zacznij edukację.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pewności 100% nigdy nie masz. W miarę łatwo można przewidzieć co się stanie, ale prawie nierealne jest przewidzieć kiedy się to stanie. Jak zadowalają cię średnioroczne kilkuprocentowe zyski to da się to zrobić z naprawdę minimalnym ryzykiem, a procent składany zrobi robotę. Jak chcesz zrobić gigantyczny hajs mając niewielki wkład to idź do kasyna, tam szybciej się wyzerujesz i będziesz miał spokój.
  • Odpowiedz