Wpis z mikrobloga

Mam depresję, stany załamania i bezsilności z powodu absurdalnych kosztów życia w Polsce.

Od wielu lat mnie to dręczyło aż w końcu przestałem sobie z tym radzić. Nie zarabiam jakoś najgorzej, chociaż szału też nie ma, ale po prostu jakikolwiek poważniejszy wydatek uwala mi taki kawał wypłaty, że wpadam w rozpacz i poczucie, że jestem śmieciem.

Wielokrotnie budzę się w nocy i przypomina mi się, że za coś tak banalnego i podstawowego jak własny kawałek betonu, żeby mieć tylko gdzie spać i przeżyć następny dzień kosztuje po prostu odklejone i astronomiczne sumy.

Czuję się całkowicie skopany przez potężnych ludzi ustawiających system, że nie mam do nich podejścia. Przychodzę do pracy kompletnie bez motywacji, bo mam świadomość, że za ten miesiąc dłubania dostanę tyle, że przy tych kosztach to jest śmiech.

Podobno mamy w Polsce w tej chwili najdroższy prąd w całej europie, kolejne dokręcenie śruby i kreowanie kosztów i realiów, w których chyba tylko pracownicy sektora IT mogą żyć normalnie.

Powtarzam: NORMALNIE, a nie wystawnie.

#przegryw #depresja #nerwica #nieruchomosci #psychologia #psychiatria #polska #inflacja #pracbaza
  • 22
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: No i na co mam pisać, tylko cyniczni psychopaci z wykopu z martwymi oczkami mnie wysmieją, napiszą, że już każdy normalnie ma na luzie minimum te 10 k na łapę i zgnoją jeszcze bardziej.

A na koniec mimo, że ceny kurników są już kompletnie odklejone to napiszą, że bardzo dobrze, że rosną i powinny być jeszcze 2 razy wyższe.

To mam się dołować jeszcze bardziej?
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: wracaj do rodziców i poustawiaj wszystko w głowie. Nie warto tracić zdrowia, czasu, pieniędzy dla betonowego złota. To media i politycy próbują nam wmówić ze jest to główny cel życia człowieka. Ja mieszkam z rodzicami zarabiam jakieś 5k i jestem w stanie odłożyć sobie na porządny urlop. Najważniejsze to przestać dążyć do dóbr materialnych nie mając realnie na nie dochodu
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Mam ostatnio podobne myśli. Na wykopie jest wielu odklejeńców ala była minister Bieńkowska, najlepiej po prostu takich nie czytać, bo i tak nie mają zazwyczaj nic sensownego do powiedzenia. No i w Polsce zawsze było wielu i pewnie będzie jeszcze więcej bananowych dzieci, które mieszkanie mają po babci, dom wybudowali rodzice itd. Bardzo łatwo się wtedy wymądrzać i twierdzić, że ceny mieszkań są niedoszacowane, nie to co na zachodzie...
  • Odpowiedz
@gerypl89: No ja też tak uważam, że ludzie są na to nakręcani celowo na to i robią to, nawet jeśli ledwo są w stanie. Znam takie osoby, które po wzroście stóp procentowych musiały wyprzedawać niektóre swoje rzeczy i teraz ledwie dają radę żyć z tą ratą.

Ale i tak jest kpienie przez łzy ze spadkowiczów, a spadkowicz to ktoś kto chce normalności i urealnienia, bo to co się dzieje to
  • Odpowiedz
@kiszczak: podatki w Polsce są bardzo niskie albo wręcz nie ma ich wcale, o ile oczywiście nie popełniłeś głupiego błędu urodzenia się w biednej rodzinie i zarabiasz na UOP a nie jak człowiek sukcesu np wynajmując kurniki.
  • Odpowiedz
@kiszczak: Podatek w polsce 19% z grania na giełdzie, w niemczech 26,4%, francja szwecja finlandia 30%. Polska jest zajebistym i bezpiecznym krajem z niskimi podatkami i kosztami życia. Po prostu kołchozy waz jebią na kasę. Mamy mniejsze koszty zatrudnienia pracownika niż w Niemczech czy Francji, pracownika który wytwarza większą ilość kapitału, bo ciężej #!$%@?, ale mniej mu się za to płaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No i na co mam pisać, tylko cyniczni psychopaci z wykopu z martwymi oczkami mnie wysmieją, napiszą, że już każdy normalnie ma na luzie minimum te 10 k na łapę i zgnoją jeszcze bardziej.


A na koniec mimo, że ceny kurników są już kompletnie odklejone to napiszą, że bardzo dobrze, że rosną i powinny być jeszcze 2 razy wyższe.


To mam się dołować jeszcze bardziej?


@
  • Odpowiedz
@loginnawykoppl: I oczywiście banan, który dostał start od rodziców jest często pierwszy do prawienia innym jak to są kowalami własnego losu i jak on się "pracą" wszystkiego dorobił, a to co dostał w darowiznie od bogatej rodzinki to tylko detale, które wyjątkowo szybko wyparowują mu z głowy.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista:

za coś tak banalnego i podstawowego jak własny kawałek betonu

Zapytaj Pra dziadów jak się kiedyś żyło :) na kilkudziesięciu metrach kwadratowych po 3-4 pokolenia, dziadkowie, rodzice, dzieci, obok domu stajnia dwa razy większa jak dom. Ludzie LITERALNIE żyli ze zwierzętami, bez wody, łazienki, klepisko zamiast paneli ehhh Ciemszko teraz. Nigdy powtarzam nigdy w historii ludzkości nie mieszkało się lepiej

Wolałbym do końca zycia płacić landlordowi niż zaznać "wolności"
  • Odpowiedz