Wpis z mikrobloga

Co mozna robic zamiast IT? Ogolne pytanie, ale moze wywola burze mozgow.

Uwazam, ze place w #pracait #programista15k czeka dlugoterminowa stagnacja i nie rusza w gore o ile nie polepszy sie sytuacja w branzy w Ameryce. Polacy juz sa za drodzy jak na tania sile robocza i nie widze pola na wzrosty.

Jednoczesnie widzac, jak wynagrodzenia pozostalych pna w gore, jawi mi sie smutny obraz krajobrazu w IT jako branzy tracacej swoj status.

Nie bede ukrywal, nie wbilbym sie w ta branze, gdyby nie dobre pieniadze, ale nie spodziewalem sie, ze taka perspektywa nastapi tak szybko. Korzystajac z tego, ze jestem jeszcze mlody, kminie nad przebranzowieniem sie na cos innego, co sprawialoby mi wieksza frajde i przynosilo porownywalne lub lepsze pieniadze.

Z tym, ze za bardzo nie mam nawet pomyslu co. Moim jedynym pomyslem jest pojscie na #medycyna, choc nie mam jaj by isc na ponowne 6 lat tak pochlaniajacych studiow i nawet przy lukratywnych pensjach lekarzy i ciekawszej, choc ciezszej pracy, to ekonomicznie zwroci mi sie to najwczesniej za 20 lat.

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #ekonomia
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawalerka15k na boku IT rozwijaj sprzedaż. Wiem trudny temat, bo ryzyko wtopy jest spore, ale czasem udaje się wbić z towarem (np sprzedaż torfowej ziemi do kwiatów okazało sie hitem znajmoego, ale ty znowu rodzice mieli kwiaciarnię i kontakty... ) i rozbijasz bank.
Jeszcze 5 lat temu placówki bankowe\oplacanie rachunków. Takie małe punkty w mniejszych miasteczkach.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: nadal branza it zapewnia bardzo dobre dochody, nie powiedziales z ktorej dzialki it jestes ale jak programista to no coz, i malo jest branz ktore malym nakladem dadza Ci taki hajs jak it
  • Odpowiedz
Moim jedynym pomyslem jest pojscie na #medycyna


@kawalerka15k: Wiem ze bait, ale IT to nie tylko front end. To embeded, automatyzacja, cybernetyka, uklady scalone i cala mase innych dziedzin ktore sie rozwijaja wraz z AI.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k Generalnie jak najszybciej zatrudniaj pracowników którzy będą pracować na Ciebie im szybciej przeskoczysz z zysków z pracy własnej tym lepiej. Lepiej mieć 10 pracowników i mieć zysk 10% z każdego niż samemu pracować na 100%...
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: poza IT nie ma w Polsce branży gdzie można tak dużo zarabiać w tak krótkim czasie, chyba że jesteś przedsiębiorcą albo influ.

To jest złota klatka tej branży, jest #!$%@? ale tak dobrze płaca że siedzisz. Aż już nie możesz i nikomu tego nie życzę.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: dla niewypalonych programistów moja rada to zarabiać jak najwięcej i iść w inwestowanie. Od pewnego progu pieniądz robi pieniądz.

Na głupim krypto można zarobić miliony jeśli wiesz kiedy wejść i wyjść. Kasę wrzucasz w beton .

Ogólnie nie lubię ludzi którzy tak robią z drugiej strony jako człowiek z wysokimi umiejętnościami analitycznymi nie mogę kłamać że tak nie jest najlepiej. Pieniądz robi pieniądz i nie opłaca się w tym
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: ja polecam branża automotive/lotnictwo
Jak jesteś z pogranicza IT/projektowego to roboty masa, bardzo dobrze płatna i zależnie dla kogo, ale osobiście mi się podoba (nie mam tu na myśli klepaczy czy konstruktorów, ci to są w szarej dupie), szczególnie w działach związanych z rozwojem
  • Odpowiedz
@irry w automotive były duże zwolnienia, między innymi przez kryzys w Niemczech.
A po takim zwolnieniu jest duża lipa bo wiedza z automotive jest specyficzna i niszowa więc poza branżą mało się przyda

Do tego coraz więcej pracy idzie do Indii

No i Chińczycy powoli wjeżdżają na rynek, a oni raczej nie zlecają pracy do Europy
  • Odpowiedz
@walokid: rynek krypto jest ustawiony. To nie jest gra losowa ani nawet hazard. Gdyby krypto rzeczywiście było uczciwym rynkiem to tak miałbyś rację

Generalnie jak chcesz zarobić to kopiujesz ludzi którzy ustawiają ten rynek a że w btc wszystko jest przejrzyste przez technologię to łatwo jest wejść, zarobić X5 i wyjść
  • Odpowiedz
@walokid: oczywiście to są pieniądze okupione krwią bo jakiś jankens weźmie kredyt i wszystko straci, ktoś popełni samobójstwo, straci dom i rodzinę ale tak ten podły świat wygląda
  • Odpowiedz
@keksoa: to o ustawianiu rynku brzmi jak jakaś teoria spiskowa. Ten rynek jest za głęboki żeby można go było ustawiać. Mowa o btc na przykład a nie jakiś shitcoinach
  • Odpowiedz