Wpis z mikrobloga

Co mozna robic zamiast IT? Ogolne pytanie, ale moze wywola burze mozgow.

Uwazam, ze place w #pracait #programista15k czeka dlugoterminowa stagnacja i nie rusza w gore o ile nie polepszy sie sytuacja w branzy w Ameryce. Polacy juz sa za drodzy jak na tania sile robocza i nie widze pola na wzrosty.

Jednoczesnie widzac, jak wynagrodzenia pozostalych pna w gore, jawi mi sie smutny obraz krajobrazu w IT jako branzy tracacej swoj status.

Nie bede ukrywal, nie wbilbym sie w ta branze, gdyby nie dobre pieniadze, ale nie spodziewalem sie, ze taka perspektywa nastapi tak szybko. Korzystajac z tego, ze jestem jeszcze mlody, kminie nad przebranzowieniem sie na cos innego, co sprawialoby mi wieksza frajde i przynosilo porownywalne lub lepsze pieniadze.

Z tym, ze za bardzo nie mam nawet pomyslu co. Moim jedynym pomyslem jest pojscie na #medycyna, choc nie mam jaj by isc na ponowne 6 lat tak pochlaniajacych studiow i nawet przy lukratywnych pensjach lekarzy i ciekawszej, choc ciezszej pracy, to ekonomicznie zwroci mi sie to najwczesniej za 20 lat.

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #ekonomia
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawalerka15k na boku IT rozwijaj sprzedaż. Wiem trudny temat, bo ryzyko wtopy jest spore, ale czasem udaje się wbić z towarem (np sprzedaż torfowej ziemi do kwiatów okazało sie hitem znajmoego, ale ty znowu rodzice mieli kwiaciarnię i kontakty... ) i rozbijasz bank.
Jeszcze 5 lat temu placówki bankowe\oplacanie rachunków. Takie małe punkty w mniejszych miasteczkach.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: nadal branza it zapewnia bardzo dobre dochody, nie powiedziales z ktorej dzialki it jestes ale jak programista to no coz, i malo jest branz ktore malym nakladem dadza Ci taki hajs jak it
  • Odpowiedz
Moim jedynym pomyslem jest pojscie na #medycyna


@kawalerka15k: Wiem ze bait, ale IT to nie tylko front end. To embeded, automatyzacja, cybernetyka, uklady scalone i cala mase innych dziedzin ktore sie rozwijaja wraz z AI.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k Generalnie jak najszybciej zatrudniaj pracowników którzy będą pracować na Ciebie im szybciej przeskoczysz z zysków z pracy własnej tym lepiej. Lepiej mieć 10 pracowników i mieć zysk 10% z każdego niż samemu pracować na 100%...
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: poza IT nie ma w Polsce branży gdzie można tak dużo zarabiać w tak krótkim czasie, chyba że jesteś przedsiębiorcą albo influ.

To jest złota klatka tej branży, jest #!$%@? ale tak dobrze płaca że siedzisz. Aż już nie możesz i nikomu tego nie życzę.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: dla niewypalonych programistów moja rada to zarabiać jak najwięcej i iść w inwestowanie. Od pewnego progu pieniądz robi pieniądz.

Na głupim krypto można zarobić miliony jeśli wiesz kiedy wejść i wyjść. Kasę wrzucasz w beton .

Ogólnie nie lubię ludzi którzy tak robią z drugiej strony jako człowiek z wysokimi umiejętnościami analitycznymi nie mogę kłamać że tak nie jest najlepiej. Pieniądz robi pieniądz i nie opłaca się w tym
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: ja polecam branża automotive/lotnictwo
Jak jesteś z pogranicza IT/projektowego to roboty masa, bardzo dobrze płatna i zależnie dla kogo, ale osobiście mi się podoba (nie mam tu na myśli klepaczy czy konstruktorów, ci to są w szarej dupie), szczególnie w działach związanych z rozwojem
  • Odpowiedz
@irry w automotive były duże zwolnienia, między innymi przez kryzys w Niemczech.
A po takim zwolnieniu jest duża lipa bo wiedza z automotive jest specyficzna i niszowa więc poza branżą mało się przyda

Do tego coraz więcej pracy idzie do Indii

No i Chińczycy powoli wjeżdżają na rynek, a oni raczej nie zlecają pracy do Europy
  • Odpowiedz
@walokid: rynek krypto jest ustawiony. To nie jest gra losowa ani nawet h----d. Gdyby krypto rzeczywiście było uczciwym rynkiem to tak miałbyś rację

Generalnie jak chcesz zarobić to kopiujesz ludzi którzy ustawiają ten rynek a że w btc wszystko jest przejrzyste przez technologię to łatwo jest wejść, zarobić X5 i wyjść
  • Odpowiedz
@walokid: oczywiście to są pieniądze okupione krwią bo jakiś jankens weźmie kredyt i wszystko straci, ktoś popełni s---------o, straci dom i rodzinę ale tak ten podły świat wygląda
  • Odpowiedz
@keksoa: to o ustawianiu rynku brzmi jak jakaś teoria spiskowa. Ten rynek jest za głęboki żeby można go było ustawiać. Mowa o btc na przykład a nie jakiś shitcoinach
  • Odpowiedz