Wpis z mikrobloga

Co mozna robic zamiast IT? Ogolne pytanie, ale moze wywola burze mozgow.

Uwazam, ze place w #pracait #programista15k czeka dlugoterminowa stagnacja i nie rusza w gore o ile nie polepszy sie sytuacja w branzy w Ameryce. Polacy juz sa za drodzy jak na tania sile robocza i nie widze pola na wzrosty.

Jednoczesnie widzac, jak wynagrodzenia pozostalych pna w gore, jawi mi sie smutny obraz krajobrazu w IT jako branzy tracacej swoj status.

Nie bede ukrywal, nie wbilbym sie w ta branze, gdyby nie dobre pieniadze, ale nie spodziewalem sie, ze taka perspektywa nastapi tak szybko. Korzystajac z tego, ze jestem jeszcze mlody, kminie nad przebranzowieniem sie na cos innego, co sprawialoby mi wieksza frajde i przynosilo porownywalne lub lepsze pieniadze.

Z tym, ze za bardzo nie mam nawet pomyslu co. Moim jedynym pomyslem jest pojscie na #medycyna, choc nie mam jaj by isc na ponowne 6 lat tak pochlaniajacych studiow i nawet przy lukratywnych pensjach lekarzy i ciekawszej, choc ciezszej pracy, to ekonomicznie zwroci mi sie to najwczesniej za 20 lat.

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #ekonomia
  • 31
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: dobrze że wypowiadasz się bez zielonego pojęcia o aktualnej sytuacji w automotive. Tak, były zwolnienia i kolejne pewnie przed nami ale to mały promil ludzi którzy od razu znaleźli pracę (na linkedinie jeszcze tego samego dnia inne firmy wysyłały zaproszenia na rozmowy praktycznie każdej osobie, dużo znajomych w przeciągu tygodnia miała nową pracę, bez porównania do IT), kolejna sprawa to specyficzna wiedza - napisałem o części projektowej, praca taka
  • Odpowiedz
@irry akurat pracuję w firmie automotive która zwolniła 260 osób w 15 minut i ludzie po zwolnieniach wracali do firmy za niższe stawki, bo nie mogli nic innego znaleźć

A szacunek do specjalistów jest taki że ludzie pracują od 9 do 20 bo firma nie ma pieniędzy żeby zatrudnić więcej osób

O projektach dla Chińczyków nic nie słyszałem, dla Arabii owszem, tylko nie ma komu przy nich robić bo firmy nie
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: czyli też Aptiv krk? Poleciały osoby które były overpaid czyli zarabiały więcej niż powinny na obecnym stanowisku więc tutaj raczej nie ma wielkiej filozofii, chociaż kilku co znam dostało dużo lepsze pieniądze także nie każdy źle na tym wyszedł
Tak długo jak płacą ja mam #!$%@?, ja nadgodzin nie robię i nie muszę natomiast sporo osób robi bo chcą więcej zarobić a nie dlatego że muszą chociaż są takie
  • Odpowiedz
@irry nie tylko chcą więcej zarabiać tylko mają odkręcaną śrubę przez przełożonych bo ciągle są pożary i ryzyko niedowożenia projektów.
Po prostu jest za mało ludzi w zespołach i ciągła rotacja

A atmosfera po zwolnieniach jest taka że ludzie się boją że przy niedowiezieniu polecą i naciskają na innych o nadgodziny
HR ma gdzieś mobbing. Są ważniejsze sprawy jak dni kobiet w inżynierii itd.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto:

A atmosfera po zwolnieniach jest taka że ludzie się boją że przy niedowiezieniu polecą i naciskają na innych o nadgodziny HR ma gdzieś mobbing. Są ważniejsze sprawy jak dni kobiet w inżynierii itd.

Niedługo podobnie będzie w IT xD
  • Odpowiedz
@keksoa: ile expa i jakis stack konkretnie i co mowisz poprzez stagnacja? jakie oferty by Cie interesowaly do zmiany bo ja ta sama dzialka akurat
  • Odpowiedz
@kawalerka15k:
po pierwsze: dopoki stopy procentowe w USA sa niskie, sytuacja sie raczej nie zmieni.
po drugie: Jezeli chodzi o odplyw projektow do innych hubow technologicznych to nie Indie sa grozne ale Rumunia (bo ta sama strefa czasowa)
po trzecie: EJAJ wchodzi na scene i juniorzy maja przesrane. Kto probowal kodzic z chat gpt 4o, albo z Cody, ten wie :)
po piate; kiedys wystarczylo umiec x, dzisiaj trzeba 3x,
  • Odpowiedz