Wpis z mikrobloga

5 000 - 8 000 PLN

@kimikini:
Jak na takiego początkującego juniora po kursie weekendowym to dobrze, że cokolwiek płacą bo taki zwykle przynosi więcej kosztów niż zarobku. Potem po roku - dwóch ma do wyboru zostać w januszeksie za psie pieniądze albo zdobyć normalna pracę za normalne pieniądze.

Ja w pierwszej pracy jako dev z zerowym doświadczeniem (tyle co napisałem sobie kilka narzędzi gdy pracowałem kilka lat w helpdesku)
  • Odpowiedz
@kimikini: ta firma to nie wiem czy nie jest jakieś zbieranie danych, cały czas wiszą ogłoszenia od nich + zawsze bardzo niskie kwoty na b2b - pułapka na juniorów?
@smk666 ja jestem od roku w IT zaczynałem od 4k (minimalna 3600), po 3mc mam 5k, po 6mc 5500, niedługo mi styka równo 12mc to liczę na jakąś podwyżke, ale zważ na to że jestem na UZ i nie płace
  • Odpowiedz
@smk666:

Jak na takiego początkującego juniora po kursie weekendowym to dobrze


No ale tam jest minimum 1rok expa, wiec ten kurs weekendowy to tak niezbyt duzo da
  • Odpowiedz
@kimikini: to bez znaczenia, branża teraz jest w takim miejscu że ludzie są skłonni pracować za mniej niż minimalną byleby pierwszego expa złapać xD
  • Odpowiedz
@goferek: Firmy często dają juniorom opcję albo B2B albo do widzenia i to właśnie przy kwotach 5-7k. Eldorado pandemiczne lekko odpłynęło, jak ktoś jest nowy na rynku, to ma przesrane, zwłaszcza bez wyższego wykształcenia i dostępu do staży studenckich.
  • Odpowiedz
@tommyrb: U mnie firma bierze kolejnych stażystów, a zeszłorocznym proponuje max pół etatu, więc ci znowu zaczynają odchodzić, no bo za ich stawki i półetatu się we Wrocku nie utrzymają stacjonarnie. Albo siedzą i próbują to wytrzymać szukając pracy, ale im średnio idzie.
Jedni się już zastanawiali, czy nie zgłosić się ponownie na staż, bo zarobili by więcej niż obecnie ¯\(ツ)/¯
Ja tyle, że wytargowałem rok temu UoP ze stawką
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: a duża firma? to ile ty masz na uop że masz drugi próg po stażu? Firma nie daje ci dni wolnych na B2B? Owszem, w kontraktorniach tak bywa ale wewnętrznie dosyć często dają urlopy na b2b
  • Odpowiedz
@tommyrb: Nie jestem zaraz po stażu, już 3 lata w firmie siedzę (ale dopiero 1.5 roku na pełen etat po studiach). 200 osób, mniej niż 50 jest UoP, więc nie mamy nawet funduszu socjalnego. Masz dni wolne na B2B, pewnie że możesz sobie wziąć. Ale nikt ci za nie nie zapłaci, a to przecież o to się rozchodzi. Mało która firma organizuje płatne urlopy na B2B, bo PIP może się
  • Odpowiedz
@tommyrb: Są takie firmy, sam znam jedną. Ale jak ktoś z urzędników zechce się #!$%@?ć do tego, to da radę. W mojej akurat nie ma, więc sam urlop zjadłby mi to co więcej dostałbym na B2B.
I jak zaczynałem studia, to nawet nie marzyłem że chwilę po nich będę miał chociaż 5k i mógł pracować w pełni zdalnie, nie mieszkając we Wrocku.
  • Odpowiedz