Wpis z mikrobloga

Mam problem, którego nie przewidziałem na etapie budowy.
Mam w domu rekuperator i pod niego przewidziany był odpływ dla skroplin.
Firma która miała przygotować na etapie budowy instalację pod klimatyzację doradziła mi, żebym skropliny z przyszłej jednostki wewnętrznej wpiął w ten sam odpływ co skropliny rekuperatora.
No więc teraz po montażu klimatyzacji wpiąłem w odpływ trójnik i podpiąłem wężyki skroplin rekuperatora i klimatyzatora.

No i mam problem, bo teraz słyszę cały czas stuk z wężyka od rekuperatora(filmik pod tym wpisem i w drugi w komentarzu).
Nie wiem czy to kapanie wody czy wibracje, ale niesie się to aż do jednostki wewnętrznej w sypialni.

Teraz pytanie jak temu zaradzić i jak to wygłuszyć. Jest jakiś specjalny trójnik, który by to by wytłumił? Albo może macie jakieś inne pomysły?

#hydraulik #hydraulika #pytaniedoeksperta #budujzwykopem #klimatyzacja
polwac - Mam problem, którego nie przewidziałem na etapie budowy.
Mam w domu rekupera...

źródło: 449724294_1396982950990291_8637185170527441490_n

Pobierz
polwac - Mam problem, którego nie przewidziałem na etapie budowy.
Mam w domu rekupera...
  • 10
  • Odpowiedz
@polwac: wypinałeś z odpływu i wtedy nie było tego dźwięku? jak tak to bym chyba zrobił syfon by woda w nim oddzieliła powietrze i wytłumiła ten dźwięk
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to tam powinien być jednakowy szum a jest chałas jakby coś po obudowie latało albo zasysa wodę poprzez zasyfonowanie :)
Jak możesz to wyjmij wąż skroplin od rekuperacji i zobacz czy dmucha nim powietrze lub zaciąga.
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg: myślałem nad dołożeniem syfonu, ale mam problem, bo nie mam praktycznie w ogóle marginesu na spadek. 13 cm między podłogą a spodem rekuperatora skąd wychodzi wężyk skroplin.

Dlatego szukam jakiegoś pomysłu jak wyciszyć to w trójniku lub na wyjściu na wężyk do klimatyzacji. No chyba, że jakiś syfon pionowy właśnie między trójnikiem a wężykiem klimatyzacji by to wyciszył, żeby się po rurze do klimatyzatora nie niosło?
polwac - @darek-jg: myślałem nad dołożeniem syfonu, ale mam problem, bo nie mam prakt...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@mopsik8787: zrobiłem "membranę" z gazy opatrunkowej na wężyku od rekuperatora i cisza
Teraz pasuje wymyślić jakieś docelowe rozwiązanie wytrzymałe i zdrowe dla pracy rekuperatora, biorąc pod uwagę brak marginesu na spadek(ten trójnik ledwo się zmieścił, zobaczymy jak w zimie przy większych skroplinach sobie to poradzi i czy da radę efektywnie odprowadzać wodę przy takim minimalnym spadku jaki teraz jest)
polwac - @mopsik8787: zrobiłem "membranę" z gazy opatrunkowej na wężyku od rekuperato...

źródło: 449371194_1017558086588149_1485472025990463916_n

Pobierz
  • Odpowiedz