Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę o tym wszystkim co się dzieje w Polsce na rynku nieruchomości to załamuję ręce...
Mam 25 lat i kurczę no chciałbym w końcu mieszkać na swoim. Jestem reprezentantem młodych, przeciętnych ludzi, którzy mają pracę (nie, nie 15k IT), mam dziewczynę, jakieś wizje przyszłości lub po prostu już tylko marzenia. Nie mam bogatych rodziców, nic od nikogo nie dostałem, a w tym kraju nawet nie mogę się w pełni usamodzielnić i załóżyć swojej rodziny, bo albo czeka mnie wynajem za 2500-3000 zł miesięcznie, czyli połowę wypłaty lub o wiele za wysoki kredyt niewspółmierny do realnej wartości mieszkania, idący w setki tysięcy złotych na głupie 50 metrów kwadratowych, które byłyby w miarę okej dla rodziny 2+1. Jak w tym kraju ma być kiedyś dobrze, jeśli ludzie tacy jak ja, a takich jest większość, i nie żadna patologia, a po prostu uczciwie zarabiające, tudzież oszczędzające, młode pokolenie dwudziestokilku latków, nie może w pełni rozwinąć skrzydeł i podnieść szorującą po dnie demografię kraju. Kocham Polskę jako kraj, ale co raz częściej myślę, że już tylko emigracja uratuje mnie i moją kobietę. Może gdzieś tam wodząc palcem po mapie założymy swoją rodzinę. Tutaj na miejscu zostanie sama arystokracja, która będzie sprzedawać jeden drugiemu klitki 30m² za milion monet chęcią zysku. #nieruchomosci #zalesie
  • 205
  • Odpowiedz
Problemem jest niestabilnośc pracy - tj. brak mieszkań TEŻ jest problemem, ale niestabilność zatrudnienia to spuszcza dzietność do kibla niezależnie od innych okoliczności.


@Filipterka25: Akurat statystyki pokazuja zupelnie co innego. Mamy najnizsze bezrobocie w historii, najlatwiejsze mozliwosci znalezienia pracy w historii i najnizsza dzietnosc.

Nigdy w historii nie bylo latwiej znalezc pracy / zmienic
  • Odpowiedz
@tabpaw co prawda mam male doswiadczenie w emigracji, bo raptem lekko ponad rok, ale moze to i lepiej, bo sluchajac "starych" emigrantow nasluchasz sie glownie januszostwa. Jesli masz pytania - zapraszam. Sam dlugo nad tym myslalem a koniec koncow wyjechalem przypadkiem. Mi brakowalo zaciagniecia opinii zeby tylko rozwazyc mozliwosc, moze komus cos podpowiem
  • Odpowiedz
wyjść z tego #!$%@?


@wredny_bombelek: to jest wiedza tajemna która udaje się nielicznym ( ͡° ʖ̯ ͡°), powiem jeszcze tylko że ja jako inżynier projektant pracując w firmie zahaczającą o el jądrowe mam jeszcze długą drogę do mitycznej średniej krajowej. Nie idźcie na politechniki
  • Odpowiedz
@czteryrowery:
Demokracja to bullshit. Aby być politykiem musisz być w istniejącym układzie już od zarania, czyli upadku komuny.
Nic nie zmienisz żadnymi głosowaniami. Możesz zagłosować dla bólu dupy normictwa na antysystemową partię ale ona powyżej pewnego progu dołączy do układu i tyle.
  • Odpowiedz
@tabpaw: masz możliwość dorobienia się we dwójke z dziewczyną no i twoje zarobki w wieku np 30 lat będą się różniły od obecnych. Mamy abberację przez programy pomocowe to by stópki spadły i kredo było tak samo opłacalne jak najem.
  • Odpowiedz
naprawdę czytając post OPa przeszlo Ci przez myśl, że on widzi siebie jako kierowcę autobusu zagranica? Plus skąd info o darmowym wynajęciu kawalerki? I gdzie?


@Dawul: A dlaczego miałoby nie przejść? Nasz szanowny op chciałby mieć pracę w biurze i żeby się nie kurzyło? xD No to niestety czeka go 3,5k zł netto.
Ja tylko przyrównałem zarobki i wyśmiałem tezę jakoby zarobki nie były zbyt znacząco wyższe. Są i to
  • Odpowiedz
@tabpaw: po prostu weź kredyt kiedy wejdzie następny program dopłat

Jak w tym kraju ma być kiedyś dobrze, jeśli ludzie tacy jak ja, a takich jest większość


Nie jest was większość - większość Polaków(ponad 70%) mieszka w swoich mieszkaniach
  • Odpowiedz
@Togira_Ikonoka: Jasne, buntu nie będzie. Ale to nie wyklucza innych scenariuszy. Zaraz po wybuchu powstania Chmielnickiego wybuchła wojna z Rosją, a osłabiona Rzeczpospolita nie miała sił się bronić. Potem była wyniszczająca wojna ze Szwecją... o dalszej historii lepiej nie wspominać.

Wracając do tematu buntu: Wyobraź sobie, że władze kraju realnie ogłaszają mobilizację w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Rosji. I co? Pobierają do wojska 100 tysięcy rezerwistów? Jaki interes osobisty
  • Odpowiedz