Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę o tym wszystkim co się dzieje w Polsce na rynku nieruchomości to załamuję ręce...
Mam 25 lat i kurczę no chciałbym w końcu mieszkać na swoim. Jestem reprezentantem młodych, przeciętnych ludzi, którzy mają pracę (nie, nie 15k IT), mam dziewczynę, jakieś wizje przyszłości lub po prostu już tylko marzenia. Nie mam bogatych rodziców, nic od nikogo nie dostałem, a w tym kraju nawet nie mogę się w pełni usamodzielnić i załóżyć swojej rodziny, bo albo czeka mnie wynajem za 2500-3000 zł miesięcznie, czyli połowę wypłaty lub o wiele za wysoki kredyt niewspółmierny do realnej wartości mieszkania, idący w setki tysięcy złotych na głupie 50 metrów kwadratowych, które byłyby w miarę okej dla rodziny 2+1. Jak w tym kraju ma być kiedyś dobrze, jeśli ludzie tacy jak ja, a takich jest większość, i nie żadna patologia, a po prostu uczciwie zarabiające, tudzież oszczędzające, młode pokolenie dwudziestokilku latków, nie może w pełni rozwinąć skrzydeł i podnieść szorującą po dnie demografię kraju. Kocham Polskę jako kraj, ale co raz częściej myślę, że już tylko emigracja uratuje mnie i moją kobietę. Może gdzieś tam wodząc palcem po mapie założymy swoją rodzinę. Tutaj na miejscu zostanie sama arystokracja, która będzie sprzedawać jeden drugiemu klitki 30m² za milion monet chęcią zysku. #nieruchomosci #zalesie
  • 208
  • Odpowiedz
  • 27
@tabpaw jak to nie zarabiasz 10k? Jak ostanio napisałem na wykopie że mediana to coś koło 4.2 netto to atak minus. Bo każdy w Polsce zarabia co najmniej 10k.

Właśnie pokazałeś główny problem polskiej demografia.
  • Odpowiedz
  • 41
@staggermeister_: ale wiesz, że gdyby Opa przenieść w inne czasy w tym wieku co ma teraz , to zupełnie tak samo by narzekał tylko na coś innego? Jakby upadła komuna, to by się wkurzył że w pgr nie może pracować i jego rodzice to nie są partyjaniacy, jak 20 lat temu to że angielskiego nie umie a tak to by wyjechał i by pokazał jak 10 lat temu to że
  • Odpowiedz
Nie mam bogatych rodziców, nic od nikogo nie dostałem, a w tym kraju nawet nie mogę się w pełni usamodzielnić i załóżyć swojej rodziny

@tabpaw musisz się cofnąć i zrozumieć kapitalizm. To taki system w którym się gromadzi majątek który później przechodzi na następne pokolenia. Ty byś chciał będąc golodupcem i zaczynając od zera być od razu po szkole na poziomie kogoś kto majątek ma gromadzony od kilku pokoleń. To jest
  • Odpowiedz
ehh współczesne młode pokolenie ma przesrane. I potem zdziwienie że dzieci nie ma. No nie ma i nie będzie w takich warunkach.


@thewickerman88: dzietność by nie wzrosła nawet, gdyby każdy młody Polak dostał od państwa darmowe mieszkanie na własność. Niska dzietność nie ma przyczyn mieszkaniowych lub finansowych.
  • Odpowiedz
@tabpaw: Mieliśmy już kiedyś w tym kraju falę emigracji na zachód. Było to krótko po wejściu do UE, ale to nie tyle wejście do UE Polaków do tego pchnęło, ile marazm gospodarczy, który wtedy mieliśmy. Mimo zajebistych wzrostów i rozwoju, jakiego Polska doświadczyła w ostatnich latach, to nie jest powiedziane, że to się nie powtórzy. Zwłaszcza, że nowe pokolenia będą coraz bardziej mobilne. Więc imo to co się teraz dzieje
  • Odpowiedz
@tabpaw: Skoro masz dopiero 25 lat, to spokojnie - jeszcze masz czas się dorobić i to w Polsce. Wynajem za 3k miesięcznie mówisz...no to celujesz w wojewódzkie pewnie - nie wystarczy jakaś mieścinka na początek pod tym wojewódzkim?
Ja w Twoim wieku to jeszcze o swoim mieszkaniu nie myślałem, ale wynajmowałem i żyję sobie szczęśliwie w tym kraju. Życzę tego Tobie też z całego serca!

Nie chcę byś mnie źle
  • Odpowiedz
@tabpaw: nie ma potrzeby posiadania mieszkania na wlasnosc. Zreszta zblizamy sie do Zachodu i niedlugo w Polsce powszechnym modelem korzystania z mieszkania bedzie wynajem (zwlaszcza w top3). O wlasnosci praktycznie nikt nie bedzie marzyl. I to jest ok.
  • Odpowiedz
@P35YM1574: Teraz ludzie szantażują niską dzietnością, by przepchnąć swoje postulaty, jedni chcą aborcji, drudzy CPK, inni tanich mieszkań, ja nie mam zamiaru się rozmnażać, dopóki trawy nie zalegalizują ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio, państwa skandynawskie rzucają socjalem na potęgę, aby podbić dzietność i nic to nie daje, a przynajmniej nie tyle ile oczekiwałoby się po setkach miliardów wpompowanych w promocję dzietności. Pierwsze co by
  • Odpowiedz
ehh współczesne młode pokolenie ma przesrane. I potem zdziwienie że dzieci nie ma. No nie ma i nie będzie w takich warunkach.


@thewickerman88: Które miało dużo lepiej? Jak szedłem do pracy w 2009 to darmowe staże były w modzie i można tak było pół roku za darmo tyrać. Dalej tak jest?
Moi starsi koledzy w 2002-2003 musieli się zadowolić bezrobociem bo roboty nie było wcale. W latach 90 nie lepiej.
  • Odpowiedz