Wpis z mikrobloga

#ciekawostki Cześć. Jestem Koreańczykiem bardzo zainteresowanym Polską. Studiując o Polsce trafiłem na tę stronę. Myślę, że tym, co reprezentuje kraj, jest historia, język i muzyka, ale ja studiuję język i dla historii czytam książkę „Historia Polski” napisaną przez Japończyka. Kiedy jednak szukałam muzyki do słuchania, YouTube polecił mi muzykę Natalii Nykiel... ale to chyba nie mój styl. Trochę ciszej, polska śpiewaczka narodowa! Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł polecić muzykę takiego piosenkarza jak ja.
  • 308
  • Odpowiedz
@josb515: Mordeczko, sprawa jest - wiesz może czy w Korei dostanę zamiennik? Kupiłem ostatnio ciągnikowy kultywator sprężynowy z zapasowym kompletem lemieszy półsztywnych i skaryfikatorem. Zauważyłem, że uszkodzone było łożysko tłoczne baryłkowe wachliwe w mimośrodzie oraz brakowało połączeń gwintowych ze śrubą pasowaną o trzpieniu stożkowym.
  • Odpowiedz
  • 0
@Stemitor: Koreańczycy też bardzo lubią alkohol, więc rozumiem. Czym było polskie piwo? 1664 Blanc produkowany jest w Polsce i importowany do Korei. Ciekawy. Mnie też bardzo ciekawi polskie piwo.
  • Odpowiedz
@josb515 Skoro nie lubisz Natalii Nykiel, jakie gatunek muzyki preferujesz? Polska muzyka to moja specjalność i jestem w niej najmocniejsza, tak mówi mi aplikacja quizowa. Rozumiesz polski czy używasz translatora? Umiesz odmieniać przez przypadki? I tak obstawiam że jesteś polakiem i trollujesz. Zamiast klawiatury wolałabym skośne oko z karteczką, datą i godziną (naszą, polską), wtedy uwierzę.

@sierramikebravo:

W ich tekstach jest dużo slangu i przenośni. Bardzo ciężko będzie Ci
  • Odpowiedz
Myślę, że to kraj podobny do Korei. To kraj z żywą duszą. Naród o silnym duchu i smutnej historii. itp. Jeszcze wielu rzeczy nie wiem, ale jak na razie jest to bardzo ciekawy kraj.


@josb515:

-#!$%@? w kołchozach
-dzietność na
  • Odpowiedz
@josb515:
Fajnie, że z nami jesteś wariacie :) z muzyki to posłuchaj sobie zespołu Coma, a tu łap film o historii Polski. Polacy są honorowi, romantyczni i zabawni. Ale również i swojscy.
gabriel - @josb515: 
Fajnie, że z nami jesteś wariacie :) z muzyki to posłuchaj sobie...
  • Odpowiedz
Dziś mam urlop w całej firmie. Miałem trochę pracy do zorganizowania, więc poszedłem do pracy sam. Oczywiście nie mam obowiązku zgłaszać się do Ciebie. XD


@josb515: przepraszam, nie chciałem cię zaatakować. Masz rację. To miło mieć pracę blisko domu i miło także mieć dzień wolny w całej firmie. Takie rzeczy w Polsce są praktycznie niespotykane. A jeżeli mieszka się "pod miastem" - jak ty - raczej trzeba dojeżdżać do miejsca
  • Odpowiedz
@josb515: posłuchaj Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego - często odnoszą się do historii, dzieł sztuki i Biblii.

Do tego Grzegorz Turnau, Big Cyc, Marek Grechuta, Kwiat Jabłoni, piosenki Ochojskiej, Mela Koteluk.

Z popularnych opcji masz jeszcze Dawida Podsiadło i Sanah
  • Odpowiedz
@zjadam-przylepki @Operator_imadla ale to nie bajt, myślisz, że komuś by się chciało na koreańskiego laptopa wklejać zrzut ekranu z wykopu zachowując takie szczegóły jak strefa czasowa w Korei? Sprawdziłem, która godzina jest w Korei i o której został zapostowamy post, wszystko się zgadzaXD
  • Odpowiedz