Wpis z mikrobloga

Jest taka sieć punktów z bubble tea - nazywają się Crazy Bubble. Mają 205 lokali.
https://www.crazybubble.pl/

Pod koniec maja córka namówiła mnie na kupno napoju w ich kieleckim lokalu. Wg menu są dwie pojemności - 0,5 i 0,7 litra. Wzięliśmy ten większy. Coś mi ten kubek nie leżał więc sprawdziłem - do deklarowanego 0,7 litra weszło pod brzeg ~615 ml.

Ponieważ nikt z ww. nie odpisał mi na maila, napisałem pismo do WIH.

W załączeniu odpowiedź. Wrzuciłem im to na fb to oczywiście usunęli :)

Fajnie muszą ruchać ludzi na tych kubkach w skali dnia, miesiąca czy roku.

#januszebiznesu
ponury_stefan - Jest taka sieć punktów z bubble tea - nazywają się Crazy Bubble. Mają...

źródło: IMG_20240628_125652

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
@kujukuju:

musiałabym jakiś odważnik skołować, bo sugerowanie się wagą innych produktów wydaje się potencjalnie równie błędogenne, ale masło z mlekovity wskazuje 208g na tej wadze ¯(ツ)


protip: monety mają bardzo dokładną masę, tylko histereza wagi kuchennej jest bardzo kiepska - musiałabyś uzbierać z kilo monet żeby potwierdzić przypuszczenia. Stawiałbym na strzeloną wagę + odparowanie wody z mąki po produkcji, stąd te 80g różnicy. Rozbij dziecku skarbonkę i możesz
  • Odpowiedz
@rosea_balteum: Eee, pomijając, że przycięli na ludziach. To, że herbata się pieni jak się nią potrząsa (a tam się nią potrząsa), jest normalne... I to nie nawet mój wymysł, czy to, że jakiś najtańszy syf z marketu ładują:

Jednym z powodów pienienia się herbaty są saponiny, związki glikozydowe, organiczne substancje występujące naturalnie w liściach herbaty. Są one odpowiedzialne za charakterystyczny gorzki, korzenny smak herbacianych napojów. Dobrze rozpuszczają się w wodzie
  • Odpowiedz
@Awganowicz niby dlaczego tylko 12%? Taka kara jedynie zachęca do dalszych wałków, zwłaszcza gdy nie jest nieunikniona.


@boczi: Tak sobie wyliczyłem z proporcji - 615ml vs 700ml = ~12%. Poza tym od przychodu, nie dochodu, więc moim zdaniem będzie ok. Jeśli oszustwo byłoby większe - procent też większy. Moim zdaniem takie 12-15% przychodu w wielu przypadkach może przewyższać cały dochód.
  • Odpowiedz
I nic się nie zmieni póki będzie na to przyzwolenie i kary za przekręty będą śmiesznie niskie.
  • Odpowiedz
@kujukuju: co jak co, ale w przypadku mąki mega duże znaczenie ma wilgotność magazynu, sklepu i półki domowej. Papierowa torebka pozwala chłonąć wilgoć i ją tracić. Martwiłbym się gdyby tam było 940g i mniej. Sama torebka też swoje waży.
  • Odpowiedz
@ponury_stefan: #!$%@? jak ja szanuje. Ogólnie to powinna być mega powszechna praktyka #!$%@? wręcz do takich instytucji pism, tylko ludzie nie mają odwagi, albo nie wiedzą jak sie za to zabrać. Płącisz za 0.7 to masz mieć #!$%@? 0.7
  • Odpowiedz
@kujukuju: to już IMO spory odchył vs cała gramatura i skala produkcji. W przypadku tej tortowej to co najmniej 1% produkcji "zaoszczędzone", przy gustobello ponad 2x tyle. Tu może warto jakiś filmik nagrać z ważenia (plus ze sprawdzeniem wagi, czy kilo to kilo na jakimś referencyjnym produkcie - 1l wody najlepiej) i też posłać do inspekcji. Podejrzewam, że ruchanie na wagę to ulubiony sport dyskontów.

5g to jeszcze możliwy odchył,
  • Odpowiedz