Wpis z mikrobloga

@plusikdziczku: doceniłem to dopiero jak wyjechałem do DE, dużo w Polsce jest takich nowinek ułatwiających życie codzienne, a i biurokracja i urzędy są bardziej zjadliwe niż procedury i dokładność Niemców, o dziwo
  • Odpowiedz
@petrus Nie po prostu zwykle paczki są wysyłane tego samego dnia a akurat kurier co obsługuje ten paczkomat to jest lokalny chłop, pewnie odebrał i w drodze do domu wrzucił
  • Odpowiedz
Mój rekord to paczka w 15 minut. Okazało się, czego wcześniej nie ogarnąłem, że sklep z którego zamawiałem i paczkomat do którego zamawiałem są dosłownie obok siebie (po przeciwnej stronie ulicy). Czyli kurier odebrał paczkę i od razu wrzucił do paczkomatu docelowego. A się wtedy wkurzyłem, że zamiast darmowego odbioru osobistego zapłaciłem za "transport" paczki o jakieś 50 m


@mrbat:

nie ma takiej opcji - kazda paczka odebrana przez kuriera, musi zaliczyc sortownie. Jedyny wyjatek - to nadanie z opcja odbioru w tym samym paczkomacie (specjalna
  • Odpowiedz
@radziuxd @DRESIARZZ
haha, ja kiedyś odnawiałem kartę fizyczną do Revoluta, to wysłali mi zwykłym listem przez pocztę polską. Przez 3 tygodnie nic nie dotarło, więc kliknąłem w apce, że karta nie doszła. Wysłali drugą kartę kurierem i była w kilka dni. Po tygodniu, niespodziewanie zawitał do mnie listonosz p0czty p0lskiej z tą pierwszą kartą xD. Ponad miesiąc szedł ten list xDDD
  • Odpowiedz
@seboxtc: Miałem teraz podobnie :)
Policja wysłała do mnie list polecony priorytetowy :) Odległość od policji ze 2 km, 5 km od poczty sortującej :)

Nadany 04.06.2024
Przygotowany do doręczenia 11.06.2024
W doręczeniu 12.06.2024, awizo o 9:37 bo mnie nie było, awizo zobaczyłem dopiero po
  • Odpowiedz
ja mieszkam w De i ciagle sie dziwie, ze taki DHL nie moze skopiowac rozwiazan InPostu tylko robi jakies swoje wymysly


@rozowa_swinka: Jeżeli dobrze kojarzę, to DHL był przed Inpost z "paczkomatami" Niemcom chyba się nie spodobało, Inpost skopiował pomysł i u nas przyjęło się aż za dobrze, głównie dzięki allegro.
  • Odpowiedz
poczta by musiała na sortownie najpierw zawieźć xD


@mat12: Inpost też zawozi, nie ma innej opcji, kurier nie ma czasu latać z każdą paczką po pobliskich paczkomatach, od tego są rejony na sortowni.
  • Odpowiedz
@plusikdziczku: teraz fajnie idą paczki z aliexpress wysyłane z Chin jako "choice". Zamówione 23 lipca (niedziala), a wczoraj już była w paczkomacie. Jak jeszcze z 3msc temu PP obsługiwała aliexpress, to potrafiło tydzień iść po "zeskanowaniu" w Polsce
  • Odpowiedz
jakby nie miał zamiaru dostarczyć to po cholerę by ją brał na weekend.


@onepnch: Zdarzają się takie ancymony. Raz do kumpla w Łodzi wysłałem Impostem, kurier po odebraniu paczki (wydana do doręczenia) jeszcze przez dwa dni woził ją na pace, zanim wrzucił do paczkomatu, aż musiałem na infolinię #!$%@? dzwonić i dowiadywać się o co biega ( _)
  • Odpowiedz
@Ka4az Nie ponieważ w niektórych skrytkach są paczki których jeszcze nie odebrano A w niektórych są paczki które są nadane bez etykiety bo jest taka opcja więc Kurier musi nakleić etykietę jakby wyjął wszystko od razu to by się nie połapał
  • Odpowiedz
@roszej trochę to skróciłem. chodzi mi o fakt, że siedzi sobie przed klika i otwiera skrytki, a potem rzuca na magazyn. Nie mam możliwości wrzucenia do paczkomatu obok
  • Odpowiedz
@Leithain: Blik jest bardzo dobrym i przyszłościowym rozwiązaniem z wielu przyczyn:

1. Płatności odbywają się w sposób całkowicie bezpieczny (pomijam SCAM, na to nie ma rady innej, jak roztropność użytkownika)
2. Płatności są akceptowalne niemal wszędzie tam, gdzie jest terminal płatniczy, można wypłacić pieniądze z bankomatu czy zrobić super szybki przelew jedynie na numer telefonu - i to osobie z innego banku.
3. Można dokonać "zdalnej" transakcji. Nie masz z jakiegoś powodu dostępu do swoich pieniędzy, ale masz telefon? Dzwonisz, ktoś podaje Ci kod, akceptuje płatność. Nie musisz mieć karty płatniczej tej osoby.
4. Płatności w internecie są szybsze, niż płatność kartą, do tego znacznie bezpieczniejsze, bo kod ważny jest kilkadziesiąt sekund, a dane dostępne na karcie płatniczej... cóż, mogą zostać wykradzione. I okej, jest 3D Secure, które wymusza autoryzację, ale z perspektywy łatwości przeprowadzenia transakcji - blik jest 20 lat do przodu. Podajesz kod, klikasz w telefonie "Autoryzuj", przykładasz palec do czytnika linii papilarnych lub podajesz PIN i już, zapłacone. Kod ma 6 cyfr, numer karty płatniczej bodajże 20. Nie wiem, odkąd mam blika i płatności mobilne, nie używałem plastikowej
  • Odpowiedz
@jakis_login sam korzystam z blika do konta firmowego do którego nie mam karty. BLIK ma na chwilę obecną jedną dużą wadę mianowicie opłata za przyjęcie płatności blikiem jest dużo większa niż płatności kartą ponieważ jest to tak naprawdę przelew
  • Odpowiedz