Wpis z mikrobloga

@mrbat cos mi się historia nie klei, bo kurier otwiera jednocześnie wszystkie skrytki pakuję do busa i leci na magazyn. Jakiś kurier potwierdzi? XD
  • Odpowiedz
Nikt nie potwierdzi bo taka sytuacja jest niemozliwa, paczka musi przejsc przez sortownie, zostac przeskanowana, otrzymac swoj paczkomat docelowy, taki numer to by mogl wykonac listonosz 30 lat temu, a nie wspolczesna kurierka
  • Odpowiedz
@latarnikpolityczny: najlepsze jest, że paczkomaty stoją niemal pod każdym osiedlem. No i to, że nikt się do nich nie włamuje u nas xd Monitoring jest chyba tylko po to żeby udowodnić, że ktoś paczkę jednak wziął a nie że nie było albo coś
  • Odpowiedz
ano, piękne to. A prawda jest taka, że Poczta Polska to rak, który się przysłużył polskiemu e-commerce jak żadna inna firma.


@PokemonowyRambo: Dokladnie. Od 2000 roku w handlu internetowym siedze. Dzien w dzien po kilka/kilkanasie paczek/listow poleconych. Setki godzin spedzonych na poczcie w kolejkach z emerytami, uzeranie sie z babami w okienku, bo zawsze cos nie tak: a to gabaryt listu za duzy, a to znaczek nie ten. Zawsze nerwy.
  • Odpowiedz
@plusikdziczku Ziomek co mieszka na jakims wygwizdowie mowil ze ludzie sie zebrali i pisza jakies petycje prosby grozby do inpostu zeby im postawili paczkomat.

Piekne jest to jak podaż znajduje rozwiazanie totalne na popyt. I nie na popyt w sensie chce paczke, ale na realna potrzebe, ktora brzmi: nie chce sie #!$%@? z tym czy bede w domu, czy gosc zadzwoni, chce sobie sam zapanować popoludnie. Jak juz sobie odbiore te
  • Odpowiedz
@plusikdziczku o tak to prawda. Najszybciej co udało mi się kiedyś zamówić to z Allegro zamawiałem coś z magazynu allegro o 23:30 a rano o 8.30 był kurier z paczką. A kiedyś pojechałem do szwagra do Szwajcarii z małym dzieckiem więc zamówił tam łóżeczko turystyczne tydzień przed naszym przyjazdem my zdążyliśmy przyjechać, zostać tydzień z łóżeczkiem kupionym stacjonarnie i pojechać do domu a paczki jeszcze nie było :)
  • Odpowiedz
@roszej zamów sobie kiedyś z militaria.pl, nawet jak zamówisz o północy to masz tego samego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby mają napisane do 23:59, ale czasem zamawiałem 0:10 i rano już był kurier.
  • Odpowiedz
@lentilek no mam podobne przemyślenia. A w Grecji ja się z Amazonem nie spotkałem. Ale jestem zawsze na wyspach, kontynent i Kreta traktuje się, jak kontynent, a wyspy jak miejsca gorszej kategorii. Pamiętam, że łatwiej było mi i żonce zamówić przez Amazon rzeczy do Polski (dochodzi prawie wszystko, poza jakimiś specjalnymi zniżkami i ofertami od Niemca czy francuza, które i tak z definicji są lokalne), a potem całość zapakować w DHL
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ oczywiście, że nie. Mieszkam w dużej gminie, która graniczy z Warszawą. Urząd skarbowy 15 kwietnia wysłał mi list żebym się stawił do byłej firmy na przesłuchanie ktore miało się odbyć 24 kwietnia. Listonosz doręczył pismo 15 maja rowniotk miesiąc po. Drugie pismo wysłali 14 maja żebym się stawił tym razem w Radomiu w US 03.06 o 10:00. Listonosz przyniósł pismo 03.06 o 12:00 ;)
  • Odpowiedz
@OmgLolWtf: ja mieszkam w De i ciagle sie dziwie, ze taki DHL nie moze skopiowac rozwiazan InPostu tylko robi jakies swoje wymysly. Ostatnio zmodernizowali paczkomat kolo mnie i mozna paczki odbierac/nadawac tylko za pomoca apki. Wtedy nie mialam apki i nie wiedzialam ze zmienili ten paczkomat na taki sterowany z apki. Podchodze, patrze ze nie moge zeskanowac kodu, mysle no trudno, 5 min dluzej, sciagne apka, zaloguje sie i nadam.
  • Odpowiedz