Wpis z mikrobloga

Ludzie, którzy uważają, że nie potrzebują dzieci bo będą dla nich tylko obciążeniem, chyba nie zdają sobie sprawy, jak przewalona jest samotność na starość. Wiek 50+ - kończą Ci się znajomości, możliwości zdobycia nowych nie ma, sił na znalezienie sobie jakiegoś ciekawego zajęcie też nie za bardzo i tak wegetujesz przez następnych 30 lat. Zdrowie podupada, dochodzą nowe bóle, do których trzeba się przyzwyczaić a nawet nie ma do kogo się odezwać te kilka razy w roku, żeby uciec na chwilę gdzieś myślami.

Oczywiście są naiwne wykopki twierdzące, że ich to nie dotyczy bo przecież oni w wieku 40 lat będą równie dynamiczni jak obecnie, będą się rozwijać zawodowo, poznawać nowych ludzi, mieć mnóstwo przyjaciół i zrealizują się poprzez podróże. Niczym nie różnią się oni od korwinowych kucy, które nie potrzebują żadnej pomocy socjalnej i regulacji państwowych, bo przecież każdy z nich będzie posiadał własną firmę i będzie bogaty.

#przegryw #zwiazki #takaprawda #przemyslenia
archubuntu - Ludzie, którzy uważają, że nie potrzebują dzieci bo będą dla nich tylko ...

źródło: d92c65fd10ffa995d518856c5fb064217cdbeb4c5e7560c7b5158ab9c54c322b

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kończą Ci się znajomości, możliwości zdobycia nowych nie ma, sił na znalezienie sobie jakiegoś ciekawego zajęcie też nie za bardzo i tak wegetujesz przez następnych 30 lat. Zdrowie podupada, dochodzą nowe bóle, do których trzeba się przyzwyczaić a nawet nie ma do kogo się odezwać te kilka razy w roku, żeby uciec na chwilę gdzieś myślami.


@archubuntu: mam tak dokładnie w wieku 26 lat i nie przesadzam, jedynie do kogo
  • Odpowiedz
- kończą Ci się znajomości, możliwości zdobycia nowych nie ma,


@archubuntu: mam tak w wieku 31 lat. Moja rodzina oraz żona to jedyny osoby z jakimi spędzam czas :(
dzieci nie zamierzamy mieć.
  • Odpowiedz
@archubuntu: a jaką masz pewność że po zrobieniu sobie córki w wieku 19 lat nie poleci z jakimś kolorowym mieszkać do hiszpanii xd myślisz, że wtedy będzie odbierać telefony żeby ze starym dziadem porozmawiać jak można się będzie peklować z mokabe?
  • Odpowiedz
  • 1
a jaką masz pewność że po zrobieniu sobie córki w wieku 19 lat nie poleci z jakimś kolorowym mieszkać do hiszpanii xd myślisz, że wtedy będzie odbierać telefony żeby ze starym dziadem porozmawiać jak można się będzie peklować z mokabe?


@skazanynaprzegryw03: A jaką masz pewność, że za 19 lat do Twojej piwnicy nie wpadnie mokebe z hiszpanii, zapyta się czy masz dzieci, powiesz, że nie masz, stwierdzi, że to smutne,
  • Odpowiedz
  • 0
@skazanynaprzegryw03: No nie wiem, mnie tam starzy wychowali + posiadam jakąś tam empatię i raczej w rodzinie mamy szacunek do starszych osób, świadomość tego, że na starość potrzebują raz na jakiś czas naszego towarzystwa i że dużo to dla nich znaczy. Nie mierz innych swoją miarą.

Swoją drogą ciekawe. Ja na myśl o dzieciach mam mnóstwo obaw, od tego czy się urodzi zdrowe, kończąc na tym czy będę dobrym ojcem
  • Odpowiedz
@archubuntu: czy zakładasz, że dzieci będą siedzieć razem z rodzicami? Ludzie coraz częściej wyjeżdżają daleko od miejsca, z którego pochodzą i nie masz żadnej gwarancji, że będziesz widzieć dzieci chociaż raz w roku przez kilka dni.
Nie wiem też co za absurdalny argument o tym, że nie ma znajomych, że nie można sobie znaleźć aktywności, że w wieku 40 lat nie można się realizować zawodowo czy w hobby. Nie wiem
  • Odpowiedz
Swoją drogą ciekawe. Ja na myśl o dzieciach mam mnóstwo obaw, od tego czy się urodzi zdrowe, kończąc na tym czy będę dobrym ojcem zdolnym zapewnić im byt i czy nie ulegną wypadkowi albo nie zachorują, ale nie. U Ciebie w temacie posiadania dzieci na pierwszym miejscu kotłuje się m----n z wielką knagą...


@archubuntu: to że nie dopuszczasz myśli że córka może żyć z onlyfansa jak tylko przestaniesz jej dawać
  • Odpowiedz
Swoją drogą ciekawe. Ja na myśl o dzieciach mam mnóstwo obaw, od tego czy się urodzi zdrowe, kończąc na tym czy będę dobrym ojcem zdolnym zapewnić im byt i czy nie ulegną wypadkowi albo nie zachorują, ale nie. U Ciebie w temacie posiadania dzieci na pierwszym miejscu kotłuje się m----n z wielką knagą...


@archubuntu: no tak to jest jak wiedze o świecie się z wykopu czerpie.
  • Odpowiedz