Wpis z mikrobloga

Całe praktycznie życie mieszkam nad morzem (w sumie pracuje też na morzu xD)

Mała miejscowość dom 450m od plaży i mam wrażenie, że żyje w totalnie innej rzeczywistości niż większość Polaków.

Oglądam TV słyszę w całej Polsce temperatury powyżej 30 stopniu zerkam na termometr widzę ledwo 20.

Czasami żony siostra mówi, że u nich we Wrocławiu jest dziś 30 a u nas ledwo 19

Zima? Jaka zima? Cały czas #!$%@? od morza tak, że łeb urywa a śniegu nie ma nigdy.

Taki #gownowpis #polska
  • 11
  • Odpowiedz
@Caracas

A to nie tak, że skoro mieszkasz nad morzem, to oczywiste że będzie chłodniej? Jak ma być we Wrocławiu chłodniej skoro temperatura dochodzi do 34°, chwilę popada ale to tylko nagrzewa beton i zaczyna się parówa 🤷🏻‍♀️
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@essla No tak jest. Bywa, że w lipcu w dzień termometr pokazuje 16 ;) dobrze, że mam osłonięty taras na podwórku to jedyne miejsce gdzie mam ciepło i mogę w spokoju zrobić grilla
  • Odpowiedz
@Caracas

To tylko się cieszyć. Ja też mam zasłonięte wszystko, mam nadzieję, że się ogarnie to trochę. Bo akurat mam w chacie że jedne okna w pokoju są centralnie na słońce od powiedzmy wczesnego południa do wieczoru, potem mi przechodzą na resztę.
  • Odpowiedz
@Caracas: Sama prawda też słysze o tych tropikalnych falach upałów w polsce, siedze sobie w Gdańsku a tu zimno z reguły, a jak słoneczko wyjdzie tak jak wczoraj to już dzisiaj pochmurno i zaraz pewnie deszcze będzie albo inna burza

Trzymajcie sie tam
  • Odpowiedz
@Caracas: Mieszkasz przy #!$%@? zbiorniku energii cieplnej, więc w Twojej okolicy jest inna "bezwładność cieplna". Mimo że może #!$%@? u Ciebie słońce, chłodne morze skutecznie spowalnia wzrost temperatury. Odwrotnie w zimie, ciepłe (stosunkowo) morze utrudnia przechłodzenie okolicy. Ogólnie - zazdroszczę, ale współczuję wiatru, który nigdy się nie kończy xd
  • Odpowiedz