Wpis z mikrobloga

Siema #rower owe świr,y ale pytanie raczej skierowane do #motocykle / #ebike a mianowicie buduje nowy lekki pojazd elektryczny i stoję przed wyborem nowego kasku. Aktualnie używam Fox dropframe, ale wydaje mi się że będzie za słaby jeśli chodzi o mój nowy pojazd. Plan jest aby to jeździło do około 85-90kmh i raczej do takich prędkości potrzebowałbym kasku moto. Poleca ktoś jakiś lekki i przewiewny kask moto / enduro który będzie git na ebike? (Dużo pedałuje).
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skillez_: żaden kask motocyklowy się nie nadaje jeśli pedałujesz. Kaski rowerowe zasadniczo nie mają gąbek i są znacznie lżejsze kaski motocyklowe są cięższa i bardzo mało przewiewne przy niskich prędkościach i nie wprowadzające prawie w ogóle potu jak rowerowe tylko pot wsiąka w gąbki.
Ogulnie bardzo niepolecane kasku motocyklowego do pedałowania.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: przy 35km/h i więcej pedalowanie na ebiku mija się z celem. Posiadanie 2 kasków może być wyjściem. W zależności od nastroju pedalowanie do 35kmh w upale lub szybka jazda z lepszym kaskiem. Mimo to trzeba podejść do tego indywidualnie. Lepiej na mocnym ebiku mieć lepszy kask nawet przy niskich prędkościach.
Ostatnio zglebilem się na polnej drodze, bo na ścieżce leżało truchło sarny. Skręciłem nagle w koleinę po ciagniku i
  • Odpowiedz
@Skillez_: Kask enduro daje odpowiednio duży dopływ powietrza żeby móc pedałować a kask otwarty jeszcze więcej :-)
Być może rowerowe kaski do downhillu itp extremów będą lżejsze od motocyklowych ale ja uważam że waga kasku moto to żaden problem także przy zajęciach wysiłkowych jak tor czy offroad.

Gx
  • Odpowiedz