Wpis z mikrobloga

@erebeuzet niebieski prowadzi labki ze studentami 2. i wyższych lat na polibudzie i twierdzi, że umiejętność obsługi pc wśród studentów zaczyna szorować brzuchem po dnie. Przerastają ich takie ciężkie koncepcje jak dzielenie ekranu, istnienie rozszerzeń plików i opcji ich ukrycia, czytanie okien dialogowych i ogarnianie ścieżki instalacji ¯\(ツ)/¯


@drobne_na_taryfe: Standardowa boomerska gadka, że młodzi to są tacy głupi i nic nie ogarniają. Na pewno żaden student tego nie ogarnia
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: oczywiście że uczą, to co opisujesz to po prostu obsługa systemu operacyjnego, jeśli Twój niebieski tego uczy, to pewnie sam niezbyt ogarnia, a jego przedmiot to taka zapchajdziura, więc robi tam cokolwiek
  • Odpowiedz
Nigdy też w historii ludzkości nie było tak, że obecne pokolenie odkleiło się od naszego i dziadków. Tak, jak przejdą przez okres przejściowy który może potrwac 1-2 pokolenia, to wyjdzie to na lepsze, ale nie póki co.


@MajorKusiol: dokładnie to samo mówili o moim pokoleniu :) i to samo mówili mi pradziadkowie o moich dziadkach, że przez ten prąd i bieżącą wodę to ci młodzi nie dadzą sobie rady jak to jebnie.

I tak, gram dziką kartą - już w historii ludzkości BYŁY okresu
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: te elitarne kierunki i topowe polskie uczelnie to akurat często patologia, bazują na swojej historycznej renomie, podczas gdy obecnie nie oferują niestety nic. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale tak niestety jest często, że mają przestarzałe programy nauczania, przestarzały sprzęt, większość wykładowców to stare dziadki które tylko sobie dorabiają do emerytury i uczą historii, więc i młodym nie chce się zbytnio angażować w pracę bo płacą grosze nawet w
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

może wypożyczyć film z działu premiera na 24h a potem sobie kilka razy obejrzeć na spokojnie xD Do dzisiaj nie pamiętam jak to ogarnąłem, a to wszystko bez yt tylko na informacjach z for.


@lentilek: To samo:)
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: to samo jak przychodzą do korpo, zaczyna być problem z konepcją pliku (XLS, DOC itd.), czy różnią między w zapisie na dysku laptopa albo na sharepoint. Excel w podstawowym wydaniu (formatowanie tabelki, zmiana wartości na liczbowe przerasta a "tabela przestawna" to już praktycznie mobbing).
  • Odpowiedz
@Filem00n: dzisiaj też są problemy jak zechcesz odpalić jakąś starą grę pod windowsem 10 czy 11 - i się męcz z jakimiś dgvoodoo i glide wrapperami, żeby to się w ogóle łaskawie włączyło i nie zmieniło ci rozdzielczości głównego ekranu na jakieś 640x480 robiąc totalny chaos z ikonkami. Nawet na steamie sprzedają gry, które jest bardzo trudno uruchomić, w zasadzie niemożliwe by to zrobić tak "prosto z pudełka", bez dłubania
  • Odpowiedz
@erebeuzet niebieski prowadzi labki ze studentami 2. i wyższych lat na polibudzie i twierdzi, że umiejętność obsługi pc wśród studentów zaczyna szorować brzuchem po dnie. Przerastają ich takie ciężkie koncepcje jak dzielenie ekranu, istnienie rozszerzeń plików i opcji ich ukrycia, czytanie okien dialogowych i ogarnianie ścieżki instalacji ¯\(ツ)/¯

Odpowiedz


@drobne_na_taryfe: wolą klikać w fafelkowe menu na telefonie.
A jeszcze nie dawno wszyscy się smiali z prowadzących ćwiczenia/labki co to
  • Odpowiedz
Standardowa boomerska gadka, że młodzi to są tacy głupi i nic nie ogarniają. Na pewno żaden student tego nie ogarnia ;-). Żeby nie było, ja już studia na polibudzie skończyłem parę lat temu.


@Speedy: w sumie jak patrzę na ludzi piszących z wyższością o swoich umiejętnościach i narzekających na młode pokolenie to mam przed oczami ten mem. Ci ludzie chyba nie widzã ze te ich umiejętności stały się tak samo
Niebadzksieciem - >Standardowa boomerska gadka, że młodzi to są tacy głupi i nic nie ...

źródło: 1000022061

Pobierz
  • Odpowiedz
absolutnie wszystkie zdolności związane z PC nabywało się poprzez instalację i uruchamianie pirackich gier, filmów, modów, dodatków bez tutoriala na YT. Skoro od jakiegoś czasu jest po prostu steam to skąd brać te skille?


@MvPancer: ja już po sobie widzę, że zrobiłem się bardziej leniwy, bo wszystko działa jak należy, za młodego bawiłem i męczyłem się ze wszystkim, instalacja Win98 potrafiła mi cały dzień zająć :)

a teraz? Win10, zupgradowany
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: Domyślnie ukryte rozszerzenia plików to akurat jeden z większych windowsowych raków i jedno z większych źródeł wirusów, zaraz po pliku autorun.inf za czasów latania z pendrivem. Przez ukryte rozszerzenia plików wciąż w mailowym spamie można natrafić na perełki w rodzaju faktura.pdf.exe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Widziałem urywek z filmiku jakiegoś gościa co robi gry. Miał prezentacje gry na jakiś targach. Pierwszego dnia dali kompa z myszką i klawiaturę i kompa z padem. Wszystkie dzieciaki podchodziły do kompa z padem, usunęli kompa z klawiaturą i myszką dali 2 pady to dzieciaki dotykały ekranów bo myślały że są dotykowe

@Kwas747: Łapcie:
vytah - >Widziałem urywek z filmiku jakiegoś gościa co robi gry. Miał prezentacje gry...
  • Odpowiedz