Wpis z mikrobloga

@Niebadzksieciem: możesz w swoim scenariuszu mieć naprawdę sporo racji.
Czas pokaże. Nie mniej wydaje mi się, że będzie choć trochę inaczej niż mówisz. Nawet jak część naszych umiejętności będzie w pełni zastępowalna czymś co uczyni ją zbędną to i tak wierzę, że dużo problemów rozwiązać inaczej niż AI będzie umiała mała część społeczeństwa i - jestem przekonany, że nie mało się takich zajęć (nawet po 4 rewolucji przemysłowej) gdzie ten
  • Odpowiedz
Kto miał farta uczyć się kompa samodzielnie na początku lat 90 ten dzisiaj nie płacze. W czasach gdy systemy i gry były po angielsku, pożyczało się z biblioteki słownik, który zawsze leżał na biurku i poznawało się DOSa i Nortona. Chyba Win 3.1 był po polsku o ile dobrze pamiętam. I to była dobra baza pod późniejsze Linuxy, chociaż już nie zgłębiałem za dokładnie, ale w życiu nie oddawałem kompa do naprawy,
  • Odpowiedz
Ci ludzie chyba nie widzã ze te ich umiejętności stały się tak samo "aktualne" jak te z których było dumne poprzednie pokolenie i że znaleźli się teraz w tej samej sytuacji.


@Niebadzksieciem: obsluga komputera to niepotrzebna umiejetnosc?

Nie mówiąc już o zamontowaniu zpiraconego obrazu jakiś Simsów żeby udawał płytę w
  • Odpowiedz
Skoro od jakiegoś czasu jest po prostu steam to skąd brać te skille?


@MvPancer: skąd wziąć skill do zrobienia zrzutu ekranu? Patrząc na klawiaturę i znajdując #!$%@? guzik ZRZUT EKRANU (print screen? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu widzę niektórzy mówią o crackach i rejestrach, a tymczasem zoomerzy jak pobiorą PDF z Internetu to nie wiedzą jak go otworzyć, potem dociera do Ciebie, że oni nie wiedzą
  • Odpowiedz
Umiejętności "ogarniania" komputera którymi ludzie są tak dumni w tym wątku przejmie genetatywna AI


@Niebadzksieciem:
- nie mogę tego zainstalować, to oprogramowanie pochodzi z nieznanego źródła
- nie mogę tego zainstalować, to oprogramowanie jest nielegalne
- nie mogę tego zainstalować, twój komputer nie spełnia zalecanych
  • Odpowiedz
@Tasde: oj tak, nic się nie psuje tak często i tak wkurzająco jak drukarki. Myszki, klawiatury, monitory, wszystko może po 20 lat działać bez nawet najmniejszego zarzutu. A drukarka co któryś wydruk ma jakiś problem z dupy
  • Odpowiedz
gdzie ten atut połączony z narzędziami AI wysarczy abyś był znacznie bardziej porządanym pracownikiem niż Brajan albo Marian


@PlatynowyJezyk: to samo mówiły osoby zajmujące liczeniem i katalogowa iem rzeczy na piechotę gdy wchodziły systemy zarządzania danymi. I gdzie one są teraz?

obsluga komputera to niepotrzebna
  • Odpowiedz
A drukarka co któryś wydruk ma jakiś problem z dupy


@temokkor: Huh, jakie drukarki tu kupujesz. Ja jednej drukarki bezproblemowo używałem z 15-16 lat aż padła (Brother 135c, jeżeli dobrze pamiętam) , a ôd tego czasu przez jakieś 5 czy 6 lat mam druga i też jest bezproblemowa (Epson L3050) - do tego jestem zadowolony z wymiany bo system napełniania pojemników tuszem z buteleczek mi bardziej odpowiada niż stare kartridże
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: powoli tak. Podejrzewam że następne pokolenie nie będzie musiało tego używać bo wejdą lepsze urządzenia niż komputer. Jak dużo ludzi dzisiaj musi umieć używać Mainframe'ów? Jak dozo ludzi używa dzisiaj teleksów? Dlaczego akurat komputer klasy pc ma być ta technologia ktoś nie stanie się przestarzała? Bo ty nie potrafisz sobie wyobrazić że można działać bez niej?


@Niebadzksieciem: no i jakie to urzadzenie? od kilkunastu lat czytam o erze post pc no i co? i nic sie nie zmienia, jak chcesz zrobic cos wiecej niz scrollowanie tik toka to potrzebujesz do tego komputera. smyrajac ekran palcem gowno zrobisz.

@SmugglerFan: bardzo Ci przeszkadza brak umiejętności operacji switcha j w komputerze Altair 8800? Klawiatura i myszka powoli stają się przestarzałe i zastępują ja systemy ekranów dotykowych i rozpoznawania, mowy.

widac po tym belkocie ktory produkujesz jak te systemy dzialaja. przestarzaly to ty masz mozg.
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: ale wiesz, że do zadań specjalistycznych ludzie wciąż będą szkoleni? Czy ja jako badacz metoda UT mam nazywać denilem każdego kto nie umie obsłużyć i odczytać wskazań defektoskop ultradźwiękowego? W codziennym życiu komputery PC czy właśnie foldery przestają być użyteczne. Zauważyłeś że w wielu zawodach też się używa wiertarek i elektronarzędzi, a z braku umiejętności obsługi wśród ogółu ludzi śmiali się niedawno ludzie z pokolenia wcześniej? Jeszcze dekada czy
  • Odpowiedz
ale wykonuje ta prace z telefonu czy z komputera? bo o tym pisalem, a nie o chacie gpt.


@SmugglerFan: a wiesz, że powoli tak. Jak w poprzedniej robocie miałem małe poprawki zrobić w Excelu czy bazie danych a nie byłem przy kompie, to zamiast odpalać łapka wolałem na szybko zrobić to z telefonu, który miał dostępy i odpowiednie appki :)

bo o tym pisalem, a nie o chacie gpt.


@
  • Odpowiedz
ale wiesz, że do zadań specjalistycznych ludzie wciąż będą szkoleni?


@Niebadzksieciem: ty wiesz, czlowieku, o czym w ogole rozmawiamy? to ci ktorzy sa szkoleni juz teraz "do zadań specjalistycznych" nie ogarniaja struktury systemu plikow https://www.theverge.com/22684730/students-file-folder-directory-structure-education-gen-z

Jeszcze dekada czy dwie i nawet w pracy programisty nie trzeba będzie pracować z kodem i z folderami, jak teraz programiści nie pracują bezpośrednio z instrukcjami procesora - dojdzie kolejny poziom abstrakcji w formie generatywnej AI która będzie zdania "Ej zrób X" zamieniać na kod, a osoby zajmujące się kodem wysokopoziomowym będą pełnić podobna role jak osoby zajmujące się teraz kodem maszynowym.

no i gdzie ten wygenerowany kod bedzie umieszczony? caly kod wszystkich aplikacji w danym projekcie bedzie w
  • Odpowiedz