Wpis z mikrobloga

Ogólnie to z CPK pozostała tylko nazwa, bo człon kolejowy został zupełnie utrącony. Może będzie CPL, ale zapowiedzi utrzymania Modlina i Okęcia, budzą wątpliwości co do tego, czy lotnisko rzeczywiście ruszy, a jeśli ruszy, czy to będzie rzeczywiście centralny port lotniczy, czy kolejne lotnisko regionalne.
#cpk #polityka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zobq: nope.
Po prostu komponent kolejowy nie będzie robiony pod tym samym projektem.
I dobrze, ludzie którzy znają się na lotniskach niekoniecznie muszą znać się na kolei.

Swoją drogą to zabawne - najpierw był płacz konfopisiorów że nie robią CPK a teraz płacz że robią ale nie w stylu gierkowskim.
  • Odpowiedz
Ogólnie to z CPK pozostała tylko nazwa, bo człon kolejowy został zupełnie utrącony


@zobq: ale będzie rozbudowa kolei, tylko nie będą się zbiegać w baranowie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Po prostu komponent kolejowy nie będzie robiony pod tym samym projektem.


@thorgoth: @Bujak: CPK = CPL + linie kolejowe
skoro linie kolejowe nie będą się schodziły w Baranowie, to z Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie tylko Centralny Port Lotniczy.
Czyli CPK martwe, CPL może będzie.

Z rozbudowy kolei, to tylko Y, reszta to modernizacja istniejących linii.
  • Odpowiedz
@zobq: jaka zapowiedź utrzymania Chopina?

To że Modlin miał działać dalej było oczywiste, sami pisowcy i wilki mówili, że niech sobie działa i obsługuje ruch niskokosztowy.

Ale rozbudowanie Chopina nie oznacza, że Chopin będzie działał równolegle z CPK w takiej formie jak obecnie.

Jakiś nowy spin chyba skoro Modlin zaczął nagle przeszkadzać. I co mamy robić z Chopinem do czasu wybudowania CPK? W Radom inwestować? Oczywiście, że rozbudowywać.
  • Odpowiedz
@zobq: ale co cię boli ten Modlin? Tam całe miasto z tego żyje, będzie teraz dobry dojazd i terminal aż prosi się o rozbudowę. Przez kolejne 8 lat ludzie mają czekać na samolot w tym kurniku?
  • Odpowiedz
konfopisiorów


@thorgoth: irytuje mnie ta narracja, że każdy kto ma jakieś ale musi być z konfy lub PiSu. Tak jakby każdy Polak miał obowiązek opowiedzieć się za którąś z partii i zostać jej kibolem
  • Odpowiedz
@Bumelante: to nie do mnie z tymi pretensjami, ja od początku byłem zwolennikiem CPK, byłem nim przed wyborami i po nich. Byłem za nawet jak silniczki moralesa twierdziły że cała strona demokratyczna musi być przeciw ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz