Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czasem zastanawiam się nad tym czy jestem materialistą.

Wczoraj rozmawiałem z koleżanką do której nie ukrywam coś tam czułem i nawet dobrze się dogadywaliśmy i jak Ona mi powiedziała że jej poprzedni chłopak zarabiał duże pieniądze i jej dużo rzeczy fundował i zabierał na wycieczki to kompletnie mi Ona stała się obojętna i wręcz nabrałem jakiegoś zniechęcenia tą osobą.
I jak tak sobie spisałem to uczucie wieczorem i zacząłem nad nim się zastanawiać to zauważyłem że bardzo często odpuszczam wchodzenie w relacje jak potencjalna partnerka ma bardziej dochodowy zawód (studiuje medycynę, jest radcą prawnym albo na aplikacji), ma własne mieszkanie, zarabia lepiej albo miała bogatego partnera.

Znaczy ogólnie ja kompletnie bym nie miał problemu z tym wszystkim tylko doskolane wiem że nie zagwarantuje tego samego poziomu życia czy też nie dam tego co dawali jej poprzedni partnerzy i po prostu boję się że nie będzie mnie traktować poważnie albo po prostu ten związek nie będzie mieć sensu.

Czy to materializm? Jak do tego podchodzicie drogie #rozowepaski ?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: po pierwsze czasy się zmieniły, ale dorastalismy w takich, gdy na mezczyznie leżał ciężar utrzymania domu i rodziny. Dziś dalej wielu tak sądzi, bo mamy wpojone do łbów tego typu rzeczy, chociaż mało który mężczyzna byłby w stane na dobrym poziomie utrzymać siebie, partnerkę i dwójkę dzieci.
Gdy kobieta zarabia więcej lub ma ciekawsza pracę, może niejednego faceta wpędzić w kompleksy... Ponadto faceci często nie chcą ambitnych kobiet -
  • Odpowiedz
@WyuArtykyu: niestety pokutuje tez przeświadczenie, że kobiety chcą się pochwalić mężczyzna zaradnym silnym więc w dzisiejszych czasach mającym dobrze płatną pracę o stabilnym dochodzie. A wiare tego jak coraz więcej kobiet się rozwija i trafia do lepiej płatnych zawodów i jest lepiej wykształcona takich mężczyzn zaczyna brakować.

To że faceci często nie chcą zbyt ambitnych kobiet to też prawda. Ale jest jeszcze jeden powód, bardziej pragmatyczny. Faceci chcą kobiety która
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Bardzo dobrze robisz że odpuszczasz.

Kobiety jeszcze nie ogarnęły że mężczyzna może zarabiać mniej, więc pchać się w związek z taką kobietą to niepotrzebne problemy.

Oczywiście znam zwiakzi, gdzie kobieta zarabia więcej i to są długotrwały związki. Niemniej jednak, zawsze schemat polega na tym, że zapoznanie się miało miejsce jak obydwoje jeszcze albo nie zarabiali wcale (szkoła), albo zarabiali mało.
  • Odpowiedz
Ponadto faceci często nie chcą ambitnych kobiet


@WyuArtykyu: to akurat nie jest prawda

Jak kobieta tak twierdzi (że nikt jej nie chce, bo odnosi sukcesy), to zawsze, ale to zawsze, okazuję się że jest toksyczna.
Wiem to z doświadczenia, obserwacje znajomych, jak i wypowiedź w necie takich kobiet.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): W sumie sama mam cos takiego, ze bogaci faceci mnie nie jaraja, bo w takim zwiazku czulabym sie zdemotywowana do pracy. Wole jak facet zarabia mniej ode mnie, albo w ogole ja go utrzymuje. Lubie finansowo dominowac lol. Daje mi to poczucie wladzy. Jest to przyjemne. Wiekszosc facetow i tak nie daje zadnych prezentow, nie zabiera na wycieczki, ani nic. Gadalam z 1000 kolesi na appkach, taki mindset
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jeśli ona miała bogatego partnera, a ty wiesz, że nie jesteś w stanie zapewnić jej takiego poziomu życia, co poprzednik, to twoje obawy są oczywiste. Też bym się wycofała, gdyby np. potencjalny chłopak miał przede mną dziewczynę 10/10, a ja jestem 5/10, bo ludzie niechętnie obniżają swoje standardy.

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Też tak mam, że jak się dowiaduję, że ktoś się chwali, że ktoś mu coś kupił to taka osoba w moich oczach dużo traci, bo stwierdzam, że nie ma ambicji, a ja nie przepadam za ludźmi idącymi zawsze po najniższej linii oporu


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
  • Odpowiedz
po pierwsze czasy się zmieniły


@WyuArtykyu: czasy się zmieniły, ale pewne kwestie są uniwersalne w świecie a zmienia się tylko sztafaż - taką kwestią jest nadal dynamika relacji damsko - męskich

ale dorastalismy w takich, gdy na mezczyznie leżał ciężar utrzymania domu i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to nie jest materializm. To jest zdrowy rozsądek, bo kobiety łatwiej się przyzwyczajają do warunków niż faceci. Tych dobrych. Musiałbyś BARDZO ją w sobie rozkochać by nie zwracała na to uwagi.
  • Odpowiedz
Wiekszosc facetow i tak nie daje zadnych prezentow, nie zabiera na wycieczki, ani nic. Gadalam z 1000 kolesi na appkach, taki mindset providera mialo moze z 10 typow. W Polsce faceci to ogolnie straszne cebulaki


@mirko_anonim: to na wschodzie, bo na zachodzie jest jeszcze gorzej ;].
  • Odpowiedz