Wpis z mikrobloga

@Wrytra: Polacy podobnie robili w XIX wieku. O ile w powstaniu listopadowym występowaliśmy jako formalnie niepodległe państwo, to powstanie styczniowe było terrorystycznym atakiem na Rosję. Europa jednak akurat biła nam brawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@Stabilizator: Krym to jednen z najpopularniejszych kierunków turystycznych dla Rosjan. Według oficjalnych, rosyjskich danych, w 2021 roku Krym odwiedziło ponad 9 milionów rosyjskich turystów. Rosjanie są takimi debilami, że przyjeżdżają z dziećmi biwakować w strefie działań wojennych.
https://edition.cnn.com/2023/08/27/europe/crimea-russian-tourists-intl/index.html

Jeżeli ofiarami byli ludzie wypoczywający na plaży to z bardzo, bardzo dużym prawdopodobieństwem byli to Rosjanie
  • Odpowiedz
@Pomorski_Wilk: W pełni się zgadzam. Ja pochodzę z Górnego Śląska. Dla mnie te wszystkie polskie kongresówkowewe zrywy niepodległościowe i tak są kompletną abstrakcją
  • Odpowiedz
@Nusantara: Przepraszam za prowokacyjny ton mojej wypowiedzi, nie mogłam się powstrzymać widząc twój awatar¯\(ツ)/¯.

Musisz zrozumieć jednak że zduszenie separatyzmów wymaga niezwykle radykalnych działań. Żeby nie być gołosłownym podam przykład Sri Lanki i wymordowanie 40 000 Tamilów w czasie ofensywy wojsk lankijskich. Ta ofiara krwi pozwoliła jednak zdusić ruchy niepodległościowe na wyspie i teraz nie ma już problemu tamilskich tygrysów
  • Odpowiedz
@Wrytra: W przypadku trzeciego powstania śląskiego to masz rację, był liczny udział POW. Ale w przypadku powstania wielkopolskiego czy dwóch pierwszych powstań śląskich były to zrywy miejscowej ludności bez wsparcia z Kongresówki czy Galicji
  • Odpowiedz