Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób o poglądach z zakresu #ateizm #agnostycyzm - jakie fakty, spostrzeżenia, obserwacje, intuicje, i/lub strategie powodują, że najlepiej radzicie sobie z głęboką świadomością tego, że życie jest skończone, krótkie, niesprawiedliwe, nieprzewidywalne, i pełne cierpienia?

Jeśli jesteście z natury weseli, to zapewne jest łatwiej - po prostu cieszycie się chwilą dzięki korzystniejszej biochemii mózgu i korzystniejszym okolicznościom życiowym, a te rozważania po prostu mniej bolą. Z tego względu najbardziej ciekawi mnie, czy są wśród was wrażliwi ateiści i agnostycy ze skłonnością do #depresja lub #nerwica, którzy mimo tego odnaleźli jakiś oryginalny sposób na poradzenie sobie z wyżej wspomnianym ezgystencjalnym ciężarem. Z góry dzięki!

#nauka #filozofia #religia #pytanie #psychiatria #psychologia #medycyna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: heracinsky
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób o poglądach z zakresu #ateizm...

źródło: 1590985200313

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kiedyś nie zamartwiałem się faktem śmiertelności, bo raz że do starości było jeszcze abstrakcyjnie daleko, a dwa, bo życie nie było mi na tyle miłe, żebym się jakoś wybitnie przejmował jego ewentualną terminacją ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz coraz bardziej zdaję sobie sprawę że koniec gdzieś tam się zbliża, dlatego koncentruję się na tym czym dysponuję obecnie i co chcę zdążyć jeszcze zrobić. Jest to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: najlepsza strategia na jaką się natknąłem to buddyjskie podejście żeby żyć w tu i teraz - w obecnej chwili, bo tylko ona jest rzeczywista, przeszłość i przyszłość to tylko wyobrażenia, podchwyciły to na swój sposób takie praktyki jak mindfullnes, głębszy poziom to kolejne buddyjskie podejście że TY - Adam, Piotrek, Kamila itd to tylko koncepty, tak naprawdę nie jesteśmy naszym imieniem, naszymi emocjami a to ten koncept umiera i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim życie nie jest z natury pełne cierpienia. To twoje skrzywienie i przegrywowe spojrzenie. Zamiast filozofować o egzystencji, zajmij się swoim życiem i weź odpowiedzialność za swoje czyni i wybory.
  • Odpowiedz