Wpis z mikrobloga

@MarnaImitacjaTuwima: jak dla mnie to dzieciaki z samorządu wymyśliły coś takiego, żeby nikomu nie było przykro, że został bez dyplomu. Bardziej forma zabawy niż chęć dowalenia komuś. A jeśli dziecko odstaje, to szkoła specjalna. Ale tam też by sobie mogli coś takiego wymyślić :D
  • Odpowiedz
wychowują sobie dałniaków których będą utrzymywać do śmierci i jeszcze się rzucają xD
co taki oski niby robi, że do zajęć w podstawówce nie może się przygotować albo śpi na lekcji? skibidi toilet ogląda?
  • Odpowiedz
@MarnaImitacjaTuwima: w sumie to bardzo dobry pomysł - takie lekkie zasugerowanie przewrażliwionej matce, że skoro jej dziecko jest chore/ma orzeczenie/papiery, to może powinno trafić do szkoły o specjalnym podejściu a nie na siłę pchać każdego dzieciaka do standardowej szkoły żeby go tylko przepychali od klasy do klasy. Potem trafia taki do zawodówki, w wieku 18 lat nie potrafi czytać i pisać a potem wielki płacz że nic się nie rozwinęło...
  • Odpowiedz
@MarnaImitacjaTuwima: tylko on takie dostał? czy może wszyscy uczniowie dostali podobne laurki i każdy miał jakiś opis? bo u nas 20 lat temu też były dyplomy typu "buntownik", "żartowniś", etc. i nikomu nie przyszło do głowy, żeby się tak bulwersować... ludziom obecnie strasznie odpieprza, strasznie się triggerują o pierdoły...
  • Odpowiedz
kwestia że dzieci z diagnoza powinny chodzić do szkół specjalnych.


@szynszyla2018: od razu widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Dziecko z diagnozą (zakładam że chodzi tu o spektrum autyzmu) wcale nie musi chodzić do szkoły specjalnej. Może normalnie chodzić do szkoły i przysługuje mu nauczyciel wspomagający. Może chodzić do placówki integracyjnej, gdzie nauczyciele są przeszkoleni do pracy z dziećmi neuroróżnorodnymi. Do placówek specjalnych zazwyczaj chodzą dzieci dość mocno
  • Odpowiedz
@MarnaImitacjaTuwima: To chyba ta nowa moda, żeby za wszelką cenę docenić każdego ucznia.
No i stara szkoła nauczycielstwa polegająca na ruganiu uczniów za wszystko, spotkała się z nowym pomysłem żeby każdemu dać dyplom.

Pasuje stare powiedzenie że "miało być pięknie jak nigdy, a wyszło słabo jak zawsze" ;)

Ogólnie ja to mam jeszcze takie powiedzonko na te wszystkie tematy - bycie nauczycielem to musi być trudna sprawa, bo inaczej nie
  • Odpowiedz
@MarnaImitacjaTuwima: @SHOGOKI
Tak, juz zwrócić komuś uwagę żeby sie ogarnął to przemoc !!!
Nie można nikogo krytykować
A potem mamusia i tatus całe życie ogarniaja za dzieciaka
Jak #!$%@? nisko upadliśmy że hodujemy takie płatki śniegu
Ktoś kiedys krzyknie i rodzice wezwą całą komendę policji
  • Odpowiedz
@open_or_die smiejcie się śmiejcie, ale nauczanie indywidualne to jak gra na kodach, całe gimnazjum i liceum zdałem na indywidualnym po 3 godziny zajęć dziennie na samych piątkach, matura zdana 100% angielski podstawa i rozszerzony, polski i matma też wysoko, a jeszcze w miedzyczasie po szkole w #!$%@? wolnego czasu na dorabianie po 300 zl miesiecznie (dla dzieciaka 16 lat to w #!$%@? szmalu na rok 2018) i hobby
  • Odpowiedz
  • 7
@MarnaImitacjaTuwima jak edukacja ma się poprawić w tym kraju jak ludzie w komentarzach nie widzą w tym nic złego, niektórzy uczniowie w szkole wymagają indywidualnego podejścia, tak jest w krajach na zachodzie, w Polsce szkoła wygląda na robienie według klucza od dziesiątek lat tego samego...
  • Odpowiedz