Wpis z mikrobloga

Tak, juz zwrócić komuś uwagę żeby sie ogarnął to przemoc !!!

Nie można nikogo krytykować

A potem mamusia i tatus całe życie ogarniaja za dzieciaka


@jusstt: a czy dyplom na zakończenie roku szkolnego to odpowiednie miejsce na zwracanie komuś uwagi?? I co to znaczy żeby się ogarnął? Jak dzieciak ma diagnozę i bierze leki to chyba już coś działa. Choremu na raka też byś napisał, że ma się ogarnąć?
  • Odpowiedz
niektórzy uczniowie w szkole wymagają indywidualnego podejścia, tak jest w krajach na zachodzie, w Polsce szkoła wygląda na robienie według klucza od dziesiątek lat tego samego...


@kr4wy: tylko wiesz problem pijawia sie wtedy, jak musisz przewalic caly material dla danego z chamii, badz fizyki. A w klasie masz dwie osoby ktore wymagaja indywidualnego podejscia.
I co robisz majac do dyspozycji 45min tygodniowo?
Skupiasz sie na rych ktorzy wymagaja indywidualnego podejscia, kosztem
  • Odpowiedz
@MarnaImitacjaTuwima: To sie kwalifikuje jako przemoc psychiczna poprzez ponizajaca krytyke czyli to jest MOBBING. Dzieci ze zdiagnozowanymi z zaburzeniami zdolnosci wykonawczych ( czyoi ADHD) sa bardzo wrazliwe na ponizajace traktowanie i czesto powoduje to u nich psychiczna traume. Taka sama sytuacja jakbyscie dziecko uposledzone ruchowo zaciagneli na boisko i zartowali z niego ze niebumie grac w piłke
To jest XXI wiek, dzieci z ADHD jest okolo 8% w populacji wiec dlaczego
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: dlatego cała szkoła potrzebuje reformy i dofinansowania, w klasach jest o wiele za dużo dzieci, do tego uczeń nie może sam sobie wybrać przedmiotów które go interesują, tylko musi chodzić na plastyke i muzykę jednoczesine, gdzie poziom tego gówna to zwykła strata czasu
  • Odpowiedz
@Twardy_Narkotyk: zgadam się, ludziom brakuje empatii i inteligencji emocjonalnej, oni to sobie potraktują jako żart a takie dziecko się męczy całe życie szkolne i nic nie może na to poradzić. Gdy całe życie słyszy ten cudowny żart a mimo starań dalej nie umie sobie poradzić, to da się załamać. Sam miałem w szkole niezdiagnozowane ADHD i to był dla mnie koszmar, gdy przez całą naukę nauczyciele mnie dojeżdzali i ciągle komentowali
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: do tego nikt nie mówi, by dla paru uczniów co nie potrafią się skupić na lekcji przy ADHD omijąc całą klase, to nie jest upośledzenie umyśłowe, wystarczy przeszkolenie nauczycieli, dzieki któremu nauczyciel by wiedział jak ma postępywać i na co zwracać uwagę...
  • Odpowiedz
@kr4wy: masz racje, ale tego nie ma, zobacz na przekroj wiekowy nauczycieli, ciezko jest zmienic podejscie kogos kto przez ostatnie 40 lat uczyl i nagle ma zupelnie inaczej traktowac pewnych uczniow.

Poza tym trzeba tez pamietac, ze specjalne traktowanie, tez moze byc czyms co zaszkodzi uczniowi i calej klasie. Uczniowy bo inni zobacza ze cos moze byc z nim nie tak, a dzieciaki sa okrutne i bezposrednie, a takze szukaja zazwyczaj
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: prawda, zgadzam się. próba naprawy stanu polskiego szkolnictwa, to jak toczenie kamienia przez syzyfa. w szkołach w ogóle, dalej pracuję stare raszkple co zaczeły tam pracować za PRL() nauczycielka w szkole mi powiedziała, że wymyśliłem depresję zanim dała mi powiedzieć cokolwiek, a ja po sekundzie wyciągnąłem diagnozę od psychiatry xD większość nauczycieli jest kompletnie nie wrażliwa na problemy ucznia, bo dla nich problemy dzieci to żadne
  • Odpowiedz
@kr4wy: za dziecmi z adhd czesto nikt sie nie wstawia i nie broni ich i doswiadczaja niesprawiedliwosci przemocy psychiczneji, nie rozumieją dlaczego ale wszystko dobrze zapamietuja. Mija lat kilkanascie i te dzieci w koncu staja sie dorosle i juz wiedza ze w PRACY nazywa sie to MOBBING to jest ZAKAZANE i mozna za tożądaćodszkodowania w sadzie
ALE jezeli to sie dzieje w SZKOLE a ofiara jest CHORE DZIECKO to jest to
  • Odpowiedz
@Twardy_Narkotyk: na wykopie pojawiają się wpisy, gdy szef coś ci powie niemiłego w pracy to kazdy w komentarzach oburzony, co to za #!$%@? firma i tak dalej.
Gdy taka sama sytuacja nagminnie dzieje się małemu dziecku w szkole, to już brakuje dystansu a jak dziecko sobie gorzej radzi, to trzeba go mieć w dupie bo przeszkadza innym xD
logika niektórych tutaj zaskakuje, mało kto traktuję dziecko jako drugiego człowieka, który kiedyś
  • Odpowiedz