Wpis z mikrobloga

Wszystkim cieszącym się z tego, że Niemcy się w jakimś stopniu faszyzują i którzy razem z tymi Niemcami podśpiewują sobie "Auslander raus" do melodii L’Amour Toujours chciałbym taktycznie przypomnieć kilka faktów:

1. Śpiewają oni "Auslander raus", a nie "Araber raus", oraz "Deutschland den Deutschen", a nie "Deutschland den Deutschen un Polen".

2. Polacy w Niemczech również są "Auslanderami".

3. Wykopki (i gwoździomózgowa prawica jako taka) już raz tak sikały pod siebie z radości, kiedy pojawiły się pierwsze głosy o brexicie. Wtedy też było, że UK pozbędzie się w końcu Arabów i Hindusów i UK będzie "jak dawniej", a kiedy okazało się, że kampania Brexitowa wymierzona jest w Polaków, to mieli wielki pikachu fejs.

4. W internetach są relacje osób, które ani nie są arabami, ani nie żyją z socjalu, a które to pracują, uczą się języka i starają integrować. Oni też mieli już teraz nieprzyjemne sytuacje związane z rosnącą popularnością "Auslander raus".

#auslanderraus #niemcy #europa #polska #neuropa #4konserwy
  • 41
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas siedziałem 4 lata w DE i póki uczciwie pracujesz a nie siedzisz na socjalu to dla niemca jesteś spoko, a jak już uczysz się ich języka i dukasz niemieckim zamiast mówić płynnym angielskim to w ogóle już sztos bo widać że chcesz być w pewnym sensie jak oni. Mój papito, chłop 52 lata od jakiś 7/8 lat pracuje w jednej firmie w DE, nauczył się zwrotów które są mu potrzebn
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: a jakieś potwierdzenie tych Twoich rewelacji oprócz tych relacji osób w internetach? XD mam wielu znajomych i rodziny w Anglii i brexit ich nie dotknął w żadnym stopniu, to że Tobie się wydaje że auslander raus skierowane jest do wszystkich to tylko Twoje urojenia, jakoś nie zaczęło się to przy okazji imigrantów Polski tylko teraz tych leni którzy nie pracują a z nudów ciągle łamią prawo i są niebezpieczni
  • Odpowiedz
"Deutschland den Deutschen", a nie "Deutschland den Deutschen un Polen".


2. Polacy w Niemczech również są "Auslanderami".


@zmarnowany_czas: gdzie wady? 2 miliony polskich obywateli mieszkających w Niemczech musiałoby wrócić do Polski. Owszem, spowodowałoby to chwilowy skokowy wzrost bezrobocia, ale wtedy my moglibyśmy zrobić swoje "Auslander raus" i zatrudnienie dla "repatriantów" by się znalazło. Wzrosła by jednolitość etniczna Polski, spadłaby przestępczość, seniorzy znowu by mieli swoich synów, córki i wnuczęta blisko...
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas:

1. no i? jak cena za wywalenie arabow i imigracji z afryki ma byc takze #!$%@? polakow do swojego kraju to ja jestem za. tylko ze kazdy kto sie tym interesuje wie do kogo "auslander raus" sie odnosi

2. jak
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas:

4. W internetach są relacje osób, które ani nie są arabami, ani nie żyją z socjalu, a które to pracują, uczą się języka i starają integrować. Oni też mieli już teraz nieprzyjemne sytuacje związane z rosnącą popularnością "Auslander raus".


Co mnie to #!$%@? obchodzi? Jedziesz do innego kraju liczysz sie z tym że jesteś tam obcy. Liczysz sie też z tym że mogą cie traktować gorzej jako obcego. A
  • Odpowiedz
Wzrosła by jednolitość etniczna Polski, spadłaby przestępczość,


@siepan: ty sobie chyba jaja robisz. Od 2004 zrobiło się u nas spokojniej, bo patola właśnie powyjeżdżała w sporym stopniu. Powrót wszystkich emigrantów to wzrost przestępczości, raz że w związku z tym powrotem patusów i dwa, z powodu #!$%@? bezrobocia, które byśmy mieli.
  • Odpowiedz
1. Śpiewają oni "Auslander raus", a nie "Araber raus", oraz "Deutschland den Deutschen", a nie "Deutschland den Deutschen un Polen".


@zmarnowany_czas: Tak samo Polacy mówią żeby nie wpuszczać do Polski migrantów, mimo iż mają na myśli jedynie pewne konkretne ich grupy.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@qluch Czy to samo (że “Polak co imigrował do rajchu nigdy Niemcem nie będzie”) tyczy się także Polaków (Ślązaków), którzy byli w latach 45-52 wygnywani do Niemiec, tych którzy wyjechali za kredyty PRL w latach 70-tych i repartiacje “etnicznych Niemców” w latach 80-tych gdy wszyscy dzięki Solidarności mogli mieć w domu paszport? Bo takich polskojęzycznych osób w Niemczech jest kilka milionów
  • Odpowiedz
Bo takich polskojęzycznych osób w Niemczech jest kilka milionów


@PanMalina: dlaczego tylko kilka? Kilkaset! Tak było.

Co do emigracji z lat 90tych, to jest to największy rak, który ani to nie jest Polakiem ani nie umie być Niemcem a za wszystko wini swoje Polskie pochodzenie. Przykro na takich ludzi patrzeć. Spora część pozmieniała nazwiska na bardziej niemiecko brzmiące ale w swoim dramacie nie potrafili się pozbyć -ski bo sami wiedzieli,
  • Odpowiedz
@qluch Miałem na myśli, że osób mających jakieś połaczenie z migracją związaną ze zmianą granic po 2WŚ jest parę milionów w Niemczech.

Kim byli ci co wyjeżdżali w latach 90tych? Repatriacja ludności ze Śląska trwała aż do podpisania umowy o dobrym sąsiedztwie (chyba rok 1991). Potem repatriacji już nie było. Więc kim byli wyjeżdżający po PRL ale przed wejściem Polski do UE?
  • Odpowiedz