Wpis z mikrobloga

#gielda #xtb

Czy daily trading ma ogólnie sens? Niby wczoraj kupiłem rano Budimex i sprzedałem popołudniu i wyszło 45zł+ ale rzadko słyszę by ktoś w dłuższej perspektywie tak sensownie na czymś takim zarabiał. Zapraszam do debaty.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@KjatanSveisson nie ma sensu. Można się szybko przejechać. Chodź nie powiem, że czasami kupowałem coś na rano by sprzedać to pod koniec sesji. I +10% udało się wyłapać.

Ale na dłuższą metę łapanie noży wiąże się z uciętymi palcami.

Bezpiecznie jest robić DCA (przez rok), ewentualnie na kwartał i sprzedaż po ogłoszeniu kolejnych wyników.
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: Jeśli otworzyłeś pozycję w jakiś dzień i zamknąłeś w następny, to nie jest to day trading.

Day trading nie ma sensu gdyż:
-Większość osób angażująca się w day trading to początkujący, którzy nie mają odpowiednich reguł wyrobionych, nie posiadają doświadczenia i z dużym prawdopodobieństwem również ich metoda jest wadliwa;
-Będąc początkującym day traderem myślisz, że musisz ciągle wykonywać transakcje żeby mieć zyski (tymczasem nic mylnego, bo w niektóre dni nawet najlepiej w ogóle nie otwierać transakcji, nawet jeśli jesteś day traderem). Overtrading przyczynia się do strat.
-Jako początkujący dajesz się łatwiej ponieść emocjom. Jak ci nie wyjdzie kilka transakcji, to zapewne będziesz myślał o odegraniu się, czyli znowu
  • Odpowiedz