Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy u was w pracy macie możliwośc chodzenia na dodatkowy język? Jeśli tak to na jaki chodzicie i dlaczego? Jeśli nie to na jaki chodzilibyście i dlaczego? Nigdy nie wiadomo co będzie jak nadejdą chude czasy na rynku pracy a może i przyjdą czasy gdy trzeba będzie emigrować.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy u was w pracy macie możliwośc chodzenia n...

źródło: 1604_editorial_2

Pobierz

Co byś wybrał?

  • Niemiecki 40.0% (52)
  • Francuski 10.0% (13)
  • Hiszpański 16.2% (21)
  • Norweski 15.4% (20)
  • Holenderski 8.5% (11)
  • Szwedzki 10.0% (13)

Oddanych głosów: 130

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja mam opłacony przez pracodawcę kurs online, dodatkowo chodzę na zajęcia stacjonarne raz w tygodniu żeby poćwiczyć mówienie

mój strzał to niemiecki, obejmuje on wszystkie kraje DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), przede wszystkim Niemcy sporo u nas inwestują i to w różnych branżach od finansów, po przemysł, bonus do zarobków nie porywa, ale ofert dość sporo, taki pewniaczek

planuję jeszcze w przyszłości ogarnąć francuski, ale to tak bardziej for fun,
  • Odpowiedz
acie możliwośc chodzenia na dodatkowy język? Jeśli tak to na jaki chodzicie i dlaczego? Jeśli nie to na jaki chodzilibyście i dlaczego? Nigdy nie wiadomo co będzie jak nadejdą chude czasy na rynku pracy a może i przyjdą czasy gdy trzeba będzie emigrować.


@steppenwolf12: no i znajomość języka niemieckiego wśród młodych ludzi na przestrzeni ostatnich 10 lat znacznie spadła, więc jest to coraz większy atut na rynku pracy.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @steppenwolf12:
a czym się zajmujesz?
ja mam wrażenie, że niemiecki może być mało płatny bo sporo osób zna (tak kojarzę np z czasów studenckich)
hmm czyli jak u nas jest siła robocza dla Niemczech to ciekawe jak u nich z pracą dla Polaka z niemieckim np w
  • Odpowiedz