Wpis z mikrobloga

@Vegas8: A teraz pokaż średnie kwietnia i maja 20 lat temu, a średnie teraz. Bo te 2 miesiące się ochładzają. Polecam przejrzeć Biuletyn klimatu IMGW.
  • Odpowiedz
@Niggalke: No jest ocieplenie. Ale teraz przekonaj mniej że niebyłoby ocieplenia gdyby nie ludzie, skoro ocieplenia były w przeszłości? Ostatnio tylko jeden naukowaiec się wychylił ze za tam kilkaset lat będize oziebienie i go #!$%@?.. kasa jest przeciez z eko gówien teraz. Jak mam zaufać komuś kto na tym kase robi? Elekto gówno auta, kasiorka, recykling, kasiorka, wszystkie kontrole, kasiorka.. srać na to, nie ufam komuś kto zarabia na czymś. Ocieplenie
  • Odpowiedz
  • 0
@Wierkoszek 3 minuty szukania w Google i zapewne znajdziesz informację o tym, że zmiany klimatyczne owszem, zachodzą i zachodziły naturalnie, ale nie w takim tempie jak obecnie. Ba, nawet znajdziesz informację o tym, w jaki sposób naukowcy są w stanie określić, jaka temperatura panowała na ziemi kilka tysięcy lat temu.
W każdym razie, samodzielne wyszukanie informacji z kilku źródeł kosztowałoby cię mniej energii, niż wysranie takiego komentarza, który czyta się gorzej niż
  • Odpowiedz
3 minuty szukania w Google i zapewne znajdziesz informację o tym, że zmiany klimatyczne owszem, zachodzą i zachodziły naturalnie, ale nie w takim tempie jak obecnie. Ba, nawet znajdziesz informację o tym, w jaki sposób naukowcy są w stanie określić, jaka temperatura panowała na ziemi kilka tysięcy lat temu.


@Niggalke: a są jakieś dowody na to, że człowiek za to odpowiada?

poważnie pytam o dowody - a nie opinie naukowców, bo
  • Odpowiedz
@Niggalke jak byłem dzieciakiem (mam 30 lat). To temperatury pokroju 33 stopnie, były czymś normalnym. Dopiero potem odpalili się z globalnym ociepleniem i zagładą. Wiesz ile więcej dzięki temu płacisz np. za prąd?
  • Odpowiedz
@Niggalke: jeśli Twoim dowodem jest to że coś jest w internecie to moja 4 letnia córka jest mniej naiwna.. jak już jeździmy sobie po dziecięcych przykładach.
Szukając w Google będę w stanie znaleźć 'dowody' że Ziemia jest płaska.
Plus mój wysryw nie jest o zaprzeczeniu ociepleniu, tylko o tym że w sumie co z tego JA mam zrobić? Bo ja wiem że media chcą bym zrobił i wiem ile zarabia się
  • Odpowiedz
  • 0
@Vegas8 odpowiadanie Ci miałoby sens gdybys nie sprowadzał całego efektu cieplarnianego do dwutlenku węgla.
  • Odpowiedz
@ibilon: osoby które mówią o globalnym ociepleniu wspominają o tym na przykład gdy wpadają raporty w stylu "Mieliśmy najcieplejszy miesiąc w historii pomiarów na całej kuli ziemskiej" albo "Ostatni miesiąc miał rekordowe temperatury w Polsce". Poszczególne tego typu doniesienia nie są same w sobie dowodem, ale ich akumulacja i powtarzalność już są. To, że teraz są fale upałów w Indiach i Pakistanie nie dowodzi samo z siebie globalnego ocieplenia, ale dokłada
Worm91 - @ibilon: osoby które mówią o globalnym ociepleniu wspominają o tym na przykł...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz