Wpis z mikrobloga

Uzajemy, że jest to spowodowane dwutlenkiem węgla, ponieważ jest to jedyne sensowne wyjaśnienie


@Vegas8: Ty uznajesz. Chyba, że piszecie z kolegą/koleżanką. Wiesz, że kiedyś jedynym sensownym wyjaśnieniem istnienia wszechświata był bóg?

A mnisi stanowili najbardziej wykształconą część społeczeństwa?

Ślepa wiara w dogmaty, to coś na co nie pozwala mi wrodzony sceptycyzm i wieczne kwestionowanie własnych poglądów.
  • Odpowiedz
@malinq Jest to jedyne sensowne wyjaśnienie, jak odkryjesz jakieś lepsze to możesz opublikować badania. Jest udowodnione, że dwutlenek węgla jest gazem cieplarnianym, że jego zawartość w atmosferze rośnie i jest to skorelowane ze wzrostem temperatury, a inne znane nam czynniki które mogłyby mieć wpływ na wzrost temperatury nie maja w tym udziału. Czego chcesz więcej? Oczywiście W TEORII jest możliwe ze tak naprawdę kosmici budują w naszej atmosferze niewidzialne grzejniki, no
  • Odpowiedz
Jest to jedyne sensowne wyjaśnienie


@Vegas8: tak samo jak kilkadziesiąt lat temu wyjaśnieniem homoseksualizmu była choroba xD

możesz sobie zbudować taką maszynę jeżeli potrzebujesz naocznego dowodu na absorbowanie ciepła przez CO2, John Tyndall dał radę w
  • Odpowiedz
@malinq: Zamierzasz w ogóle napisać cokolwiek sensownego w tej dyskusji, czy tylko typowe sofizmaty i fikołki rodem od piętnastoletniego kuca "no a kiedyś kopernik miał racje a wszyscy sie mylili i co ;ppp"?
  • Odpowiedz
Zamierzasz w ogóle napisać cokolwiek sensownego w tej dyskusji


@Vegas8: a Ty? To nie ja stawiam tezę której bezskutecznie próbuję bronić "naukowo" a koniec końców okazuje się, że cały dowód opiera się na tych samych dowodach co istnienie boga? Jak byłem kucem i bezkrytycznie wierzyłem w to co mówi Korwin to broniłem go podobnie do Ciebie, ale potem pare lat doświadczenia mi przybyło, parę razy się najadłem wstydu w dyskusji
  • Odpowiedz
@malinq: Przecież to było wielokrotnie mierzone, chociażby satelity sprawdzają przy pomocy kamer termowizyjnych jakie promieniowanie dociera do Ziemi i jakie jest przez nie emitowane i widać jednoznacznie spadek promieniowania na falach odpowiadającym gazom cieplarnianym. https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-nadmiar-dwutlenku-wegla-nie-powoduje-ocieplania-klimatu-87 5 minut google i znalazłem ładnie wszystko w jednym artykule, nie dziękuj
  • Odpowiedz
@malinq: Ale oczywiście zaraz wyskoczysz że to żaden dowód, bo przecież to oznacza tylko że spada promieniowanie, i może to być spowodowane splątaniem kwantowym albo sztuczkami szatana XD Na tej samej zasadzie można być "sceptyczny" czy istnieje kosmos, bo przecież mogą to być hologramy, a świat może ograniczać się do układu słonecznego tylko XD Mamy silne przesłanki które wskazują na globalne ocieplenie spowodowane przez człowieka, nie ma żadnych przesłanek przeciwko
  • Odpowiedz
Przecież to było wielokrotnie mierzone, chociażby satelity sprawdzają przy pomocy kamer termowizyjnych jakie promieniowanie dociera do Ziemi i jakie jest przez nie emitowane i widać jednoznacznie spadek promieniowania na falach odpowiadającym gazom cieplarnianym. https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-nadmiar-dwutlenku-wegla-nie-powoduje-ocieplania-klimatu-87 5 minut google i znalazłem ładnie wszystko w jednym artykule, nie dziękuj


@Vegas8: Ok. Tylko nie wiem po co mi próbujesz udowodnić, coś co już wiemy i czemu nie zaprzeczam.

Ale oczywiście zaraz wyskoczysz że to żaden dowód, bo przecież to oznacza tylko że spada promieniowanie, i może to być spowodowane splątaniem kwantowym albo sztuczkami szatana
  • Odpowiedz
@malinq ale wytłumacz mi jeszcze raz co rozumiesz jako dowód? Jeżeli wykazanie, że CO2 absorbuje ciepło, wykazanie i pomierzenie i policzenie w jakim stopniu nie jest dla ciebie dowodem, to co by było?
  • Odpowiedz
@malinq mógłbym zakwestionować swoje poglądy, gdybyś przedstawił jakikolwiek argument przeciwny, a jedyne co #!$%@? to „no nie masz dowoduw nie odnosisz sie”, gdy właśnie takie dowody ci przedstawiam
  • Odpowiedz
mógłbym zakwestionować swoje poglądy, gdybyś przedstawił jakikolwiek argument przeciwny


@Vegas8: potejto potato. Mógłbym stwierdzić, że bóg nie istnieje gdybyś przedstawił mi jakiś argument na jego nie istnienie.

ale wytłumacz mi jeszcze raz co rozumiesz jako
  • Odpowiedz
@malinq: Czyli wiadomo, że człowiek wytwarza CO2, które powoduje ocieplenie atmosfery i nawet wiadomo w jakim stopniu, ale dla Ciebie to nie jest dowód no bo nie? Przecież nawet sprawdzany jest ten dwutlenek węgla i za pomocą sygnatury izotopowej wiadomo, że pochodzi ze spalania paliw kopalnych, a za pomocą satelit udowodniono, że ociepla atmosferę, no co tu nie jest dowodem?
  • Odpowiedz