Wpis z mikrobloga

Nieporozumieniem jest spędzenie 9 godzin pauzy w pełnym słońcu, bez możliwości pójścia spać tylko dlatego, że jakiś urzędnik stwierdził że tak trzeba i c--j.

Teraz tylko nocna jazda, tak do 6 rano. Możecie być spokojni o swoje bezpieczeństwo na drogach, urzędnicy zadecydowali że jestem wypoczęty

#patologia #transport #zycietruckera

Notabene - Nieporozumieniem jest spędzenie 9 godzin pauzy w pełnym słońcu, bez możliw...

źródło: temp_file1214267719115167788

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Notabene: Zawsze mnie to zastanawialo jak to jest.

Planujesz se trase. I jako inteligentna bestia zakladasz se jakis bufor Powiedzmy godzina czy dwie.

Niech bedzie ze lecisz na prom. Prom o 14, google pokazuje 6h to wyjezdzasz o
  • Odpowiedz
@Notabene: pamiętaj, że dla bezpieczeństwa i aspektów socjalnych ważne jest, żeby auto wróciło co 8 tygodni na bazę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wystawiona ryza papieru IMI to podstawa legalności zatrudnienia i wynagrodzenia, inaczej się nie da mordo - trzymaj się tam fajery bajooo
  • Odpowiedz
jaki macie pomysł na alternatywę tachografu i przepisów czasu jazdy/pracy?

@Evarrrez: Zeby byla jasnosc to musimy sobie wyjasnic kilka spraw.

Po pierwsze - ja nie jestem zawodowym kierowca wiec temat mnie niejako "od srodka" nie dotyczy. Niemniej mam przejechane w aucie duzo wiecej km niz niejeden janusz. Sytuacji na drodze widzialem od groma. Raz prawie obsralem zbroje jak koles mnie chcial zabic. Od tego czasu nie spie jak jade w aucie z kims kogo nie jestem pewny. Jakby nie moja reakcja to bysmy se teraz nie gadali.

Po drugie - mi nie placa za wymyslanie przepisow. Mi placa za podlaczanie kabelkow. No i patrz punkt 1 - jak moge miec pomysla jak nie jestem
  • Odpowiedz
@gorzki99 korek a jazda ciągła w tacho traktowane jest inaczej, bo jeśli w korku przez większość minuty stoisz w miejscu to ta minuta będzie zaliczona jako inna praca a nie jazda. Co do przykładu z Januszem to jest różnica pomiędzy jednym wypadem na pół roku 11h a pracą 6 dni w tygodniu po kilkanaście godzin przez miesiąc w trasie. Tachograf ma swoje minusy, ale dzięki niemu nie musimy z---------ć 20h pracy
  • Odpowiedz
ale dzięki niemu nie musimy z---------ć 20h pracy


@Evarrrez: Tak i to wlasnie napisalem. Ze wiem jaki byl zamysl. Zeby janusz biznesu nie kazal swoim robolom jezdzic 20h/dobe bo to by bylo chore.

bo jeśli w korku przez większość minuty stoisz w miejscu to ta minuta będzie zaliczona jako inna praca a nie
  • Odpowiedz
@gorzki99 Nie zjechałem cię a tylko zadałem pytanie. Koleś który codziennie jeździ nie zna swoich słabości- masa przykładów jak kierowca ciężarówki zasypia w czasie jazdy i w-------a się zestawem do rowu
  • Odpowiedz
Gdyby nie tachografy to co niektórzy by jechali 24h/dobę, tak jakby z tej pracy mieli się stać nagle milionerami. Dobrze, że to jest. Wystarczy popatrzeć co reprezentuje sobą przeciętny kierowca.
  • Odpowiedz
@Evarrrez: No moze zjechales to za duze slowo - wypomniales mi ze nie daje pomyslow, gdzie wczesniej nie odpowiedziales na pytanie jak to wyglada (a sam przyznawalem ze nie mam pojecia jak wyglada liczenie stania w korku vs cisniecie km na trasie) I imho to nie bylo fair :P

masa przykładów jak kierowca ciężarówki zasypia w czasie jazdy i w-------a się zestawem do rowu


No i tutaj zgoda. A znamy
  • Odpowiedz
@gorzki99:

Przyczyna bylo ze wczesniej stal 6h w korku i zrobil 30km? Czy moze ze w 6h zrobil 600km?


Jedno i drugie albo żadne z powyższych. Co robiąc w pracy będziesz w stanie dzień w dzień być przytomny kilkanascie albo więcej godzin?
  • Odpowiedz
albo żadne z powyższych


@PiotrFr: No wlasnie - wiec argument z d--y.

Co robiąc w pracy będziesz w stanie dzień w dzień być przytomny kilkanascie albo więcej
  • Odpowiedz
  • 1
@Evarrrez

Odpowiedź może cię zadziwić. Obarczenie odpowiedzialnością za wypadki, przekroczenia czasu pracy/jazdy firm w których się ładujesz/rozładowujesz. To nie przewoźnicy są dziadami, tylko firmy które wysyłają towar. W twojej odpowiedzi jest w p---u żółci wylanej na mnie, gdzie k---a mojej winy w tej sytuacji nie ma żadnej. Firma x wymyśliła sobie podstawienie naczepy 10h wcześniej i ma w chuju wszystko, zaplecze socjalne nie istnieje, kawałka cienia nie uświadczysz na całym terenie
  • Odpowiedz
Klimatyzacja postojowa? Napisałem wyżej, ona c---a daje. Budzisz się po 4 godzinach bo przestaje działać, po 10 godzinach szukasz kogoś z kablami. Skórka za wyprawkę.


@Notabene: No to czemu zignorowałeś poradę z odpaleniem silnika i używaniem zwykłej klimatyzacji? ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz