Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Ucz się bo będziesz dobrze zarabiał i będzie cię stać na wszystko XD. I teraz jak patrzę na znajomych okolice 30 to dalej połowa z rodzicami mieszka albo wynajem pokój na mieszkaniu 10 pokoi z murzynami itp. Albo 'mieszkanie'' 20m w mieście z dziewczyną/chłopakiem na pół i zero życia wakacji bo na nic ich nie stać mimo skończenia dobrych studiów XD. Ja wiem zaraz ktoś napisze było zostać programistą albo ja tam skończyłem i mam worek pieniędzy jednak prawda jest bardziej gorzka. W tym kraju jak się dobrze uczyłeś skończyłeś najlepszą uczelnie w pl UJ to uja masz XD. Kierunek zachód. Tymczasem ci co mieli same dwójki i zaraz po liceum wyjechali do holandii na chwile później zrobili prawko na tiry zarabiają lekko ponad 10k mają więcej wolnego niż na zwykłym korpo etacie już mają mieszkania bez kredytu.
#testoviron #polska #praca #studbaza
Marvel7 - #nieruchomosci Ucz się bo będziesz dobrze zarabiał i będzie cię stać na wsz...

źródło: Fzn7JpNWIAAGo6A

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Marvel7: jestem ponad tym, ale obserwacje mam zupełnie inne. Ludzie po studiach w Polsce potrafią dobrze zarabiać. Praca fizycznych wcale taka super nie jest. Jak mam kilku znajomych wykonujących te szlachetne profesje to więcej tam opowiadania o zarobkach niż faktycznych zarobków. Ew. totalnie nie potrafią tym zarządzać, ale wcale tak to nie wygląda.

Większy problem widzę w kompletnym rozjeździe między zarobkami w dużych i małych miastach, gdzie naprawdę rzesze ludzi mają
  • Odpowiedz
Glazurnik bierze 15-20k od łazienki. Dekarz bierze 40-50k od dachu i tak można dalej wymieniać.


@mookie: przestań żenić takie bzdury, nikt ci nie kopsnie takiej kasy za robotę XDD chyba że mówisz o łazience którą będziesz robił miesiąc i inwestor będzie chciał wszystko idealnie co do milimetra a dach będziesz tyrał 2 miesiące i będzie tutaj 1 dekarz który poprowadzi robotę i 2 pomocników. I z tych 50 tysięcy robi ci
  • Odpowiedz
@mookie ja medrkuje? Chyba ty xD znam temat od strony wykonawcy z pierwszej ręki mimo że nim nie jestem więc takie gadanie to możesz sobie w dupę wsadzić. Chyba że jest tak jak mówię - dach za 50 tys ale to całkowita więźba i pokrycie. Wtedy dochodzi ekipa do podziału i sprzęt na to. Inaczej to jest to bzdura i to ciężka
  • Odpowiedz
@Caban1908 zrobienie przeciętnego dachu (robocizna) to jest koszt 15-20k. Taki dach ekipa 3 osobowa kładzie w 2 dni. Resztę sobie policz i przestań opowiadać bajki bo dach widocznie jedyny jaki robiłeś to taki z klocków lego.
  • Odpowiedz
@mookie: tak, dach w 2 dni xDDDD chyba dwuspad na 100m2. I to w dni bedzie sama więźba bez pokrycia więc za to nie weźmiesz 50k golda. Mój ojciec jest dekarzem plus ja za nastolatka sobie dorabiałem u niego to takie bajki i bzdury możesz sobie opowiadać jakimś tępym babom jak będziesz chciał je zaliczyć, mi gówna nie wciśniesz, widać że jesteś ciężkim bajkopisarzem i konfabulantem.
  • Odpowiedz
@Marvel7
To widzisz - pewnie zależy od środowiska. W moim to większość albo wynajmuje fajne mieszkanie, albo już kupiło swoje własnościowe. W większości są mgr inż. Jeden nawet zdobył światową sławę w swojej branży (750 tys obserwujących na linkedlin).
  • Odpowiedz
@mookie: ech, z budowlańcami to tak jest, mało kto im wierzy, ale i mało kiedy mówią prawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile to ja się podobnych historii nasłuchałem "no w tym miesiącu zarobiłem tyle, tu wezmę tyle, tam tyle, no 20/30k będzie", by za chwilę wyciągnąć z kieszeni stary telefon z potłuczoną szybką, a wraz z poziomem upojenia jeszcze zmienić te kwoty kilka razy. W głowie mam
  • Odpowiedz
Stygmatyzowani ludzie z zawodówki, wyciągają dzisiaj 7 koła+, a korposzczury na niskim szczeblu 5 maks.


@Hambercios: cope, większość ludzi po zawodówce dźwiga worki z gównem w fabryce smrodu za darmo
  • Odpowiedz