Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy pracodawca może nie pozwalać mi parkować na parkingu firmowym?

W ostatnim czasie przed budynkiem firmy nagle postawili sporych rozmiarów wiatę dla rowerów i hulajnóg, gdzie chwilę po tym dostaliśmy maila z HR, że w celu ograniczenia emisji CO2 każdy kto mieszka w odległości mniejszej niż 5km i przyjeżdża do pracy samochodem, powinien od przyszłego miesiąca przesiąść się na inny środek transportu - na np. rower.
Osoby upoważnione do parkowania na parkingu firmowym będą musiały mieć wpisany przez HR w systemie swój numer rejestracyjny, bo od lipca będzie to szczegółowo kontrolowane (oczywiście można to obejść poprzez parkowanie gdzieś poza terenem firmy).

Jest to dla mnie chore....

Co prawda do firmy mam mniej niż 5km i jeżdżę samochodem, ale nie wyobrażam sobie przejścia na zbiorkom/rower, bo przecież nie tylko do pracy jeżdżę, ale przy okazji zahaczę o np. sklep.
"Mądre głowy" pewnie nawet nie wzięły pod uwagę zmiennych warunków pogodowych.

Każdy kto chce mieć wyjątek powinien wystosować do HR odpowiednie pismo poparte z argumentami, pod którym musi podpisać się szefostwo....

Niby tak bardzo chcą ograniczać emisję CO2 a zabrali nam home office tylko po to, abyśmy przychodzili do firmy....
Ciekawe co teraz zrobią z taką ilością wolnych miejsc na tak dużym parkingu i ogólnym zdenerwowaniem wśród pracowników....

#pracbaza #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
  • Odpowiedz
dostaliśmy maila z HR, że w celu ograniczenia emisji CO2 każdy kto mieszka w odległości mniejszej niż 5km i przyjeżdża do pracy samochodem, powinien od przyszłego miesiąca przesiąść się na inny środek transportu - na np. rower.


@mirko_anonim: xDDDDDDDD

Od razu mi się przypomniała historia koleżanki, gdzie w korpo zwinęli im kosze na śmieci i powiedzieli że mają latać do śmietników przed biurowcem, bo tam można segregować śmieci. Rezultat: każdy
  • Odpowiedz
@Kotdog: Dokładnie, w jak nie masz dzieci, to że się opiekujesz kimś bliskim

@mirko_anonim w poprzedniej robocie miałam tak, że miejsca przysługiwały tylko ludziom od odpowiedniego grade'u, a we wcześniejszej bhło losowanie, bo tak mało było miejsc (a i tak trzeba było płacić za ten parking)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ahh ten ból dupy samochodozy :D dobrze Ci zrobi przewietrzenie głowy na rowerze :P
jak słucham w pracy płaczu ludzi jakie to korki i ile nie dojeżdżali do pracy to mi się śmiać chce, sami tworzą korki, a potem jak OP wymagają darmowego miejsca parkingowego w pracy. O ile #!$%@?ć HR, tak za taki sposób skotniałych głów użytkowników aut w miastach - brawo.
  • Odpowiedz
logika korpo jest jedyna w swoim rodzaju!

napisz, że konieczność przyjazdu samochodem wynika z obowiązków poza pracą, które musisz wykonać w drodze do/z firmy (wizyta u chorych rodziców/odwiezienie dziecka - cokolwiek)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ale miałeś w umowie zapewnione miejsce parkingowe? Bo to nie jest żaden obowiązek pracodawcy takie zapewniać :D Przecież w większości biurowców to masz proporcje w stylu 2000 pracowników i 300 miejsc parkingowych
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: osralbym tego maila i robiłbym co chce, a jakby ktoś się #!$%@? to bym ich wyśmiał. Co mogliby mi zrobić? Powód dla którego poruszam się takim, a nie innym środkiem transportu nie powinien nikogo interesować.
To jest tak głupie, ze aż bajtem śmierdzi.
  • Odpowiedz
każdy kto mieszka w odległości mniejszej niż 5km i przyjeżdża do pracy samochodem, powinien od przyszłego miesiąca przesiąść się na inny środek transportu - na np. rower.


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: No nikt mu nie zabrania, ale narzuca. Jak firma jest na jakimś #!$%@? i nie ma tam żadnego innego parkingu to staje się to mega problematyczne.
  • Odpowiedz
Leć w gorące i tułpaj się. Należy się. Skoro jesteś w pracy w konkretnych godzinach i chcą regulować twój dojazd, to powiedz, że najwyraźniej oczekują od Ciebie żebyś wyjeżdżał na tym rowerku jak ci się zaczyna praca :^) I bez śmieszków, naprawdę im tak powiedz a potem zapisz co odpowiedzą i użyj jako podkładki w kolejnych argumentach. Albo powiedzą, że tak (xD mi by pasowało xD) albo, że nie - w skrócie
  • Odpowiedz
@Daladala: nie daj sie mordo zaszczekać HRowi. Są logiczne i nielogiczne sytuacje. Jeśli nie będziesz krzyczał i machał rękami, to wszyscy uznają, że ty uznajesz, że to jest logiczne i trzeba się na to zgadzać.
  • Odpowiedz
@KamanBejbe: A w której części się pomyliłam?

Jest papier? Działasz wokół papieru.
Jest umowa ustna? Kwestia machania rękoma.

No chyba, że mówimy tu o korposzczuryźmie w którym OP jest na włosku bycia #!$%@?.
  • Odpowiedz
Pracowałem kiedyś w korpo gdzie był biurowiec i hale produkcyjne. Łącznie ponad 800 pracowników plus około 50-100 osób z firm zewnętrznych. Niebieskie kołnierzyki pracowały na 3 zmiany. Decyzją dyrekcji zlikwidowano transport autobusowy z którego korzystało mnóstwo osób. Oszczędności. Do dyspozycji pozostały dwa parkingi z wydzielonymi miejscami jak na małego fiata z mnóstwem przeszkód w postaci drzew, 20cm krawężników, wystających studzienek itp. Pewnego razu wpadli na pomysł by jeden z parkingów zmniejszyć o
  • Odpowiedz