Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy pracodawca może nie pozwalać mi parkować na parkingu firmowym?

W ostatnim czasie przed budynkiem firmy nagle postawili sporych rozmiarów wiatę dla rowerów i hulajnóg, gdzie chwilę po tym dostaliśmy maila z HR, że w celu ograniczenia emisji CO2 każdy kto mieszka w odległości mniejszej niż 5km i przyjeżdża do pracy samochodem, powinien od przyszłego miesiąca przesiąść się na inny środek transportu - na np. rower.
Osoby upoważnione do parkowania na parkingu firmowym będą musiały mieć wpisany przez HR w systemie swój numer rejestracyjny, bo od lipca będzie to szczegółowo kontrolowane (oczywiście można to obejść poprzez parkowanie gdzieś poza terenem firmy).

Jest to dla mnie chore....

Co prawda do firmy mam mniej niż 5km i jeżdżę samochodem, ale nie wyobrażam sobie przejścia na zbiorkom/rower, bo przecież nie tylko do pracy jeżdżę, ale przy okazji zahaczę o np. sklep.
"Mądre głowy" pewnie nawet nie wzięły pod uwagę zmiennych warunków pogodowych.

Każdy kto chce mieć wyjątek powinien wystosować do HR odpowiednie pismo poparte z argumentami, pod którym musi podpisać się szefostwo....

Niby tak bardzo chcą ograniczać emisję CO2 a zabrali nam home office tylko po to, abyśmy przychodzili do firmy....
Ciekawe co teraz zrobią z taką ilością wolnych miejsc na tak dużym parkingu i ogólnym zdenerwowaniem wśród pracowników....

#pracbaza #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
  • Odpowiedz
@Hatt0riHanz0 spoko, korpo już kompletnie swiruja w tych swoich ekozalozeniach, u mnie wymyślili że powinniśmy spędzać min. 30% czasu pracy w biurze. Chociaz do niedawna wszyscy pracowali na HO i nie było żadnych problemów. A najlepsze że nie mamy jakichś konkretnych zespołów tylko tworzy sie je adhoc, często u jednego klienta pracują ludzie z całej Polski. Ale i tak nam każą przyjeżdżać, bo tak.

Oczywiście na caly biurowiec jest 100 miejsc parkingowych,
  • Odpowiedz
@Makarow Każda korporacja ma z założenia #!$%@? na "ekologię" i im głośniej o tym krzyczą tym mniej się tym tak naprawdę przejmują. Chcą tym sobie zrobić dobry PR nic więcej.
Podobnie jak ludzie na pokaz religijni są najczęściej największymi sk..., a na każdą krytykę zasłaniają się swoim chodzeniem do kościoła i czytaniem Biblii jakby to miało cokolwiek usprawiedliwiać.

Tamta firma była totalnie "nowoczesna" i skomputeryzowana a i tak podczas zmiany zmuszano nas
  • Odpowiedz