Wpis z mikrobloga

@Dueil_angoisseus z jakiego przydziału? Spółdzielnie mieszkaniowe brały kasę i to sporą. Plus kredyt spłacany w czynszu. Jedynie mieszkania zakładowe i dla ubekow były za darmo. #!$%@? mnie jak ktoś pisze, że mój ojciec dostał w PRL mieszkanie za darmo. Tak naprawdę to ja po upadku PRL miałem mieszkanie od reki i tam gdzie chciałem. Dużo mniejszym kosztem.
  • Odpowiedz
@acpiorundc to prawda. Dlatego państwa zachodnie upadają, bo płacą za dużo za prostą pracę. Produkcja z tego powodu wyniosła się z Europy i USA. Teraz będzie masowa likwidacja prostych miejsc pracy również w Polsce.
  • Odpowiedz
Dlatego państwa zachodnie upadają,


@editores: tak upadają, że bezrobocia dalej nie ma. Czyli jednak nie upadają. Natomiast prosta praca będzie powoli zamieniana na bardziej złożoną w zależności od poziomu bezrobocia. Dlatego rząd tak pcha minimalną bo bezrobocie niskie. W przyszłym roku podobno ma być już na poziomie 60% przeciętnej płacy.
  • Odpowiedz
@JoeGlodomor mój mi kiedyś powiedział to samo. Powiedziałam mu wtedy, że ma rację, teraz to nie jest jego problem. Jego problem zacznie się wtedy kiedy znajdę inną, lepiej płatną pracę, bo z tej nie wyżyję. Dostałam podwyżkę ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Jedynie mieszkania zakładowe


@editores psst - wygoogluj sobie przymus pracy i nacjonalizację przedsiębiorstw. I o uwłaszczeniu to mowa już tym z lat 90 najbardziej, po upadku PRL.
  • Odpowiedz
@kriszu: no ale ma rację - pracownik zarabiający minimalną żyje na minimalnym poziomie co oznacza że nie kupuje sobie mieszkania własnościowego ani nie wynajmuje go samodzielnie, tylko wynajmuje np. pokój
  • Odpowiedz
@acpiorundc

>no ale taka prawda, to twój problem, a nie pracodawcy


@JoeGlodomor: dlatego jak ktoś ma możliwość pracowania za najniższą lub wyjazd do Niemiec do jakiejś fabryki gdzie zarobi 2-3x więcej to jaki jest sens tu siedzieć? Ludzie wyjeżdżają a pracodawcy zdziwieni, że nie mogą znaleźć pracownika.


Zobacz ile tam kosztuje wynajem całego mieszkania a nie łóżka w pokoju z 5 innymi robakami a potem porównaj do zarobków
  • Odpowiedz
nie było żadnego uwłaszczenia. ludzie dostawali w PRL 20$/m za swoją pracę. te mieszkania zbudowano za ich podatki i wyzysk.


@editores: Ok, gdzie zatem mogę otrzymać moje mieszkanie? Podatki też płacę, a z wypracowanego przeze mnie zysku jeszcze większa część jest zabierana dziś.

A nie czekaj, mają je ludzie, którzy się uwłaszczyli i teraz wynajmują młodszym.
  • Odpowiedz
@wstanczyk: "Podatki też płacę, a z wypracowanego przeze mnie zysku jeszcze większa część jest zabierana dziś."
Brednie. PRL zabierał wszystko co zarabiałeś. Polak po przekroczeniu granicy innego kraju był żebrakiem, bo płącono nam bezwartościowymi papierkami.
Po upadku PRL jedyne z czym ludzie zostali i co miało jakąś wartości, to te nieszczęsne mieszkania.

"mają je ludzie, którzy się uwłaszczyli i teraz wynajmują młodszym."
Jak wynajmują to gdzie mieszkają? Po co piszesz takie
  • Odpowiedz