Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ktoś pomoże w diagnozie problemu z moim mózgiem/zdolnościami (a raczej ich braku)?

- lubię rzeczy schematyczne, w miarę powtarzalne, bo nowe stanowią dla mnie zawsze problem w zrozumieniu i potrzebuje kogoś bardziej doświadczonego np. z pracy żeby najpierw na to zerknął
- tak samo w szkole miałem problem i nigdy nie rozumiałem co się na lekcji dzieje, wolałem zapamietywać wzory czy klepać bazę słówek na angielski. Nowe tematy na lekcji musiałem sobie x50 razy sam przerobić w domu a przecież wnioski do których doszedłem po X godzinach w domu były omawiane już wtedy na lekcji
- nawet jak spotyka mnie nowa sytuacja (jakieś spotkanie w pracy) to w głowie muszę przygotować sobie scenariusz i ewentualne odpowiedzi gdy ktoś mi zada, bo jak dostane pytanie którego się nie spodziewam to polegne
- jakieś nowe zagadnienia muszę przerabiać wiele razy, wracać do nich, znaleźć przykłady podobnych, potem znowu wracać i dopiero zaczynam rozumieć; czasem nawet muszę sobie coś rozrysować ale generalnie poukładać w głowie na spokojnie

#przegryw #nauka #pamiec #koncentracja #psychologia #autyzm #adhd #depresja #asperger #psychiatra #mozg #rozwojosobisty



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@TooFast iq niczego dobrego nie mierzy, jeżeli są to opóźnienia rozwojowe no to wytłumaczeniem tego zjawiska sa neurologiczne przyczyny a nie iq xD
  • Odpowiedz
@TooFast: tępakiem to jest się wtedy, gdy mózg, pomimo szybkiego ogarniania akurat tego, co zostało tutaj wymienione, ma problem z ogarnięciem np. tego, by nie zachowywać się jak ludzkie ścierwo
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wygląda na obniżone zdolności poznawcze a nie autyzm. Sprawność przetwarzania informacji ma rozkład normalny i komuś trafia się być lekko ponad ale jeszcze nie geniusz a innym lekko poniżej ale jeszcze nie łapie się na szkołę specjalną. To może być ten przypadek. Tylko pytanie czy zawsze tak było czy może coś się stało?
  • Odpowiedz