Wpis z mikrobloga

@meltdown: Nie wiem w jaki sposób Apple Intelligence, czyli jeden z niewielu typowo korpo modeli AI przystosowanych do działania lokalnie na urządzeniu, ma zachęcać do Linuxa xD
  • Odpowiedz
ehh żeby normictwo nie stwierdziło że jednak laptop z android desktop jest lepszy


@Rustyyyy: No od Linuxa to akurat nie trudno być lepszym. Tak ChromeOS jest lepszy, bo mam stabilny system i pod spodem konsole Linuxa, ale nigdy nie zepsuje komputera i zawsze się uruchomi.
  • Odpowiedz
@GoldenStyle: raczej nasz Gentoo linuxa który nie pozwala ci wyłączyć aplikacji Google.
Coś jak handheldy z Ali express które nie pozwalają na wyjście z aplikacji retro arch

Co do reszty twojej odpowiedzi to lubisz być monitorowanym, czyż nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Co do reszty twojej odpowiedzi to lubisz być monitorowanym, czyż nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rustyyyy: Korzystasz z wyszukiwarki google? przegladarki opartej o chromium? map google? gmaila? Wiekszosc ludzi z tych rzeczy korzysta i jakos nie przejmuja sie sledzeniem.
A ja mam nawet telefon z Androidem, wiec maja moją historię wyszukiwania, smsy, lokalizacje, zdjecia w chmurze itd. Cięzko mi dostrzec co zmienia fakt, ze korzystam z ich
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: No i spoko. Ty dbasz o swoja prywatnosc to och systemu nie kupisz. Wiekszosc ludzi ma to w tylku, dlatego ChromeOs przebil kazda inna dystybucje Linuxa w popularnosci na desktopach.
Owszem Chrome ma marne 2% czy 3% rynku desktopow, ale okiem konsumenta: jak mam wybor to sie ciesze.
  • Odpowiedz
Korzystasz z wyszukiwarki google? przegladarki opartej o chromium? map google? gmaila?


@GoldenStyle: Tak, śledzenie jakiejś strony internetowej, które można łatwo zablokować czy programu, który można łatwo zamienić na inny to dokładnie to samo co śledzenie całego systemu operacyjnego. XD
  • Odpowiedz
@GoldenStyle: Chociażby wszystko czego używasz na danym systemie. System kontroluje cały twój sprzęt, ma dostęp do wszystkich uruchomionych na nim programów itd. Robisz coś co z angielskiego nazywa się "comparing apples to oranges".
  • Odpowiedz