Wpis z mikrobloga

Właśnie kończę czytać Upadek Hyperiona i jestem po seansie drugiej części Diuny. Na razie te dwie książki należą do moich ulubionych i szukam jakiejś innej powieści/serii science fiction lub fantasty do przeczytania.
Wiem, że te książki znacznie się różnią, dlatego spróbuję dodefiniować o co mi chodzi.
Lubię rozbudowane światy z własnymi systemami filozoficznymi, religijnymi itd. Fajnie jeśli pojawiają się tam również jakieś wątki metafizyczne, albo związane z transhumanizmem. Diunę czytałam dawno, ale wydaje mi się, że pod względem opowiadania o świecie jest podobna do Hyperiona - nie tłumaczy zbyt wielu zagadnień, tylko wrzuca w wir wydarzeń i pewne rzeczy zaczyna się rozumieć dopiero wraz lekturą.
Macie do polecenia coś co ma podobne cechy? Może być to popularna książka, bo miałam długą przerwę od czytania i prawdopodobnie i tak nie będę jej znała.

#hyperion #diuna #sciencefiction #scifi #fantasy #czytajzwykopem #ksiazki
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamniczek_trailowy: Skoro lubisz rozbudowane obce światy to spróbuj "Dysfunkcja Rzeczywistości" i kolejne tomy Peter F. Hamilton. (Dysfunkcja rzeczywistości / Widmo Alchemika / Nagi Bóg / Gwiazda Pandory / Judasz wyzwolony / Pustka: Sny /Czas Ewolucja / Otchłań bez snów / Noc bez gwiazd). Ma gościu fantazje.
  • Odpowiedz