Wpis z mikrobloga

@ovsky: odrealnienie polskiego rynku nieruchomości ok, ale ten przykład jest mało reprezentatywny.

Zalesie Górne to jedna z najbardziej pożądanych miejscowości do zamieszkania w obwarzanku Warszawskim. Coś w stylu Konstancina. Lasy, jeziora i wspaniały dojazd do Warszawy w kilka minut kolejką.

Ceny działek zwalają z nóg, ale wystarczy przejść się po Zalesiu Górnym żeby przekonać się, że nie jest to zwykła miejscowość pod Warszawą, a w pewnym sensie lokalizacja premium.
  • Odpowiedz
  • 3
@PoczciwyTlumaczRzeczywistosci: ziom nie musisz mi tego tłumaczyć ja jestem stąd od dziecka dlatego niezmiernie bawi szopa za 1mln. Z kolejką to też bym w jakiś zachwyt nie popadał bo nie jest to ani kilka minut a do samej kolejki trzeba też się dostać w górnym.
  • Odpowiedz
@ovsky: Problem jest taki, że w Polsce zapłacisz za to co roku 15 zł podatku od nieruchomości (zakładając, że działka jako leśna jest zwolniona z podatku), a w Georgii 10000 zł
  • Odpowiedz
wspaniały dojazd do Warszawy


@PoczciwyTlumaczRzeczywistosci: Wspaniałym to na pewno bym go nie nazwał. Jeden z gorszych - linia na piaseczno jest kręta i pociąg tłucze się długo robiąc zawrotkę przed wschodnim, na dodatek potwornie obciążona. Przebija ją linia na Pruszków, Legionowo, Otwock, Sulejówek, Błonie... czyli każda wylotowa z Warszawy.

Natomiast miejscowość bardzo ładna, większość domów w gęstym lesie, robi wrażenie. Za Strzeniówką, Józefowem, Warszawą-Radością i Warszawą-Boernerowem, ale niemniej bardzo fajna. Ładniejsza
  • Odpowiedz
@ovsky: No i stoi tylko szopa. Nie chce mi się analizować jakie są stawki w gminie, jaka to jest działka, co mówi plan zagospodarowania, jaka jest część budowlana a jaka rolna i w jakiej klasie ziemi, bo za ziemię podatek to jakieś grosze. Niech będzie, że po zbudowaniu domu zapłacisz 500 zł podatku rocznie.
Chodzi mi tylko o to, że porównanie cen nieruchomości w Polsce i w Stanach jest nie do
  • Odpowiedz
@ovsky:
Year Property taxes Tax assessment
2022 $1,223 $73,520 +17.9%
2021 -- $62,360 -4.4%
2020 $2,210 +7.5% $65,254 -57%
2019 $2,056 -5.8% $151,636 +137.8%
2018 $2,183 +47.4% $63,766 +37.4%
2017 $1,481 +16.9% $46,395 +12.8%
2016 $1,267 $41,140

Ładne podatki. Około 295 730,52 złotych podatku rocznie.
  • Odpowiedz
  • 3
@vboss: ziomek, czytaj ze zrozumieniem albo nie rób z siebie pośmiewiska. To pierwsze to podatek realny który zapłacisz rocznie a to drugie to podstawa do oszacowania podatku od property. Zatem podatek wyniesie 1200 USD na cały rok - na podstawie oszacowanej kwoty 73,500k. Co się składa na kwotę oszacowania to sobie poczytaj, może jest to uśredniona stawka tranzakcyjna za dany rok za nieruchomość.
W zalesiu zapłacisz podobny tax za ten blaszak
  • Odpowiedz