Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej,

mam pytanie do znawców technologii. Proszę o nieśmianie się ze mnie, totalnie się na tym wszystkim nie znam. Wiem, że pewnie będzie dużo komentarzy o tym, że pytam o głupoty i że to pewnie "bejt" ale chciałbym uzyskać pomoc bardziej doświadczonych osób. Ja jak pisałem, totalnie nie siedzę w technologii, a komputerów używam wyłącznie do surfowania po sieci, a nie grania czy streamowania.
Więc zacznijmy od początku - po latach używania Windowsa, z uwagi na baaaardzo częste kłopoty z łapaniem wirusów i różnych innych szkodliwych oprogramowań przesiadłem się na MacBooka Air. Było to dawno temu, bo jeszcze w 2015 roku, kiedy triumfy święcił słynny MacBook ze "świecącym jabłuszkiem". Od tamtej pory, mimo wchodzenia w różne dziwne zakamarki internetu, jest okej. Wczoraj, po jakichś 9 latach korzystania z tego Maka, kupiłem kolejnego, również MacBooka Air, ale nowszego. Nie używam także telefonów z Androidem, tylko iPhone'a. Mimo tego, że wszystko działa sprawnie, zawsze zastanawiało mnie, jak to naprawdę jest z tą ochroną danych i antywirusami na Maka. Wiem, że temat pewnie przewijał się wiele razy, ale po latach korzystania z "Windy" i "Antka" taki laik jak ja, wciąż nie ogarnia, dlaczego podobno na Maka nie ma wirusów, a jak są, to ciężej je złapać. W iSpocie czy serwisach typu Zbita Szybka też ciągle słyszę tę śpiewkę, że na Maka nie ma wirusów, ale wiecie, trochę zajeżdża to marketingiem...Na grupkach na FB zamiast merytorycznej krytyki pytania większość reakcji na pytanie o antywirusa na Maka to albo prosty hejt, reakcje typu "haha" albo wyzywanie...Co o tym sądzicie? Prawda to z tymi wirusami? #macbook #apple #ios #android #windows #informatyka #it #bezpieczenstwoit



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja nie wiem skad Ty tyle tych wirusow na windowsie zalapales, od chyba 20 lat wirusa na oczy nie widzialem, a na windowsie mam tylko systemowa ochrone. Anyways, zadnego antywirusa na maka nie uzywalem nigdy, a pracuje/korzystam z makow od ponad 8 lat.

Skoro tyle wirusow lapales na windowsie, to raczej byla wina uzytkownika, niz systemu ;) A na maka faktycznie jest pisane sporo mniej szkodliwego softu.
  • Odpowiedz
są, tylko kwestia skali. Gdzie lepiej robić wirusa? no tam gdzie więcej osób może go złapać


@Huntley: To. Dokładnie z tego powodu dość popularne w biznesie były telefony BlackBerry.
  • Odpowiedz