Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
To jest wykop więc pewnie i tak zaraz jakiś śmieszek odpisze coś i dostanie tysiąc plusów, ale temat poważny.

Pytanie do rozwodników.
Czy z perspektywy czasu było coś co przegapiliście, a być może pomogło by uratować związek?
Pytam o jakieś sygnały, sytuacje, znaki, objawy, itd. cokolwiek na co można zareagować wcześniej w imię "lepiej zapobiegać niż leczyć"
Wiecie - takie jakieś dobre rady aby uniknąć tego losu :)

Oczywiście pomijam kwestie typu "to zła kobieta / facet był" i po prostu prędzej i później by to się stało tak czy siak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rozwod #zwiazki #s--s #niebieskiepaski #rozowepaski #zonabijealewolnobiega #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #p0lka #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim mi się wydaje że gdy kobieta poczuje władzę nad facetem typu: ślub bez intercyzy, zapewniony byt (prawnie) to w jej oczach chłop staje się powoli "słaby" i traci zainteresowanie. Jeśli jako mężczyzna w związku nie masz możliwości wpłynięcia na kobietę to ona może pozwolić sobie na coraz więcej i więcej aż obudzisz się z ręką w nocniku.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to jest tak jak z gotowaniem albo masz wyczucie albo musisz mieć księgę przed nosem żeby czegoś nie spier. Jeśli przestajesz czuć się pewnie w małżeństwie to pora na terapię.
  • Odpowiedz
lepiej, jestem bez ślubu. Gdyby prawo w Polsce wyglądało inaczej to być może zmieniłbym zdanie.


@DEMONzSZAFY: w sumie wspolczuje ci ciaglego zycia w niepewnosci tej stosunku do partnerki.
Powiedz mi jak to znosisz mieszkajac z osoba, ktora potencjalnie moze cie wyruchac? Nie powoduje to u ciebie jakichs schiz? Czy powtarzasz sobie codziennie, ze musisz uwazac, zeby nie zostac oszukanym przez nia?
Szczerze, to jest chyba zycie pod ogromna presja, caly
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic: Nie wiem jak demon, ale odpowiem za siebie. Ja lecę sobie na automacie - jest i fajnie i będzie fajnie? Super. Jest fajnie póki co i się popsuje? Też super, bo dzięki braku ślubu nic mnie nie trzyma przy kobiecie i zwyczajnie rozstajemy się bez zobowiązań. Właśnie jeśli ktoś miałby mieć schizy to byłby to ktoś w małżeństwie, bo na potencjalnym rozwodzie traci.
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic tak już się moje życie potoczyło że aktualnie nie jestem w stanie zaufać w pełni żadnemu człowiekowi. Zdążyłem się przyzwyczaić do tego i jest to już raczej odruch niż świadome uważanie na ludzi. Czasami ma to nawet zalety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No cóż, niefajne przygody życiowe zdarzają się różnym ludziom a my wszyscy jesteśmy sumą doświadczeń ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Właśnie jeśli ktoś miałby mieć schizy to byłby to ktoś w małżeństwie


@SonidoStark: punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Bariera wyjscia z wolnego zwiazku i wejscia sa bardzo niskie. Poza tym jak pojawiaja sie dzieci, to sytuacja sie znacznie bardziej komplikuje. Jak tylko zwiazek na ruchanie i bycie na chwile, to czemu nie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Z doświadczenia wielu. Nawet najwierniejsza się puści za namową lub sugestią nieszczęśliwych bądź zazdrosnych, co na jedno wychodzi, koleżanek. Jeśli twoja połówka zacznie obracać się w toksycznym środowisku rozwódek, samotnych kociar, feministek czy innej tego typu patologii to it's over. Jest to tym trudniejsze do upilnowania, że po pierwsze jest tego ludzkiego gówna coraz więcej, a po drugie może na takie trafić w pracy. Im większe miasto tym większe
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: chcesz porady od debili którzy już popełnili największy błąd w życiu faceta i wzięli ślub????
Ręce opadają.
Mądry wartościowy facet nie potrzebuje papierka, bo baba będzie na nim skakać jak szalona a żeby mieć dzieci też nie trzeba papierka.
Nikt tego nie sprawdza
  • Odpowiedz