Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak dużo osób w Polsce burzy się na ideę miast 15-sto minutowych? Przecież taka Warszawa to konglomerat właśnie takich mikro-miast. Taki Ursus na którym spędziłem połowę swojego życia: w promieniu 15 minut pieszo mam park, szkoły z każdego stopnia kształcenia, dworzec kolejowy, multum sklepów, przedszkola, dworzec kolejowy itp. 15 minut samochodem lub zbiorkomem i jestem w centrum handlowym, markecie budowlanym, meblarskim, kinie, centrum, na lotnisku. Co jest złego w tym, żeby wszystko mieć pod ręką? xD

Bo nie ogarniam tego bóldupienia. Przecież my już to mamy, tylko trzeba usprawniać transport publiczny i rozwijać usługi jak przedszkola czy szkoły tam gdzie jest ich deficyt.

#warszawa #polska #pytaniedoeksperta
  • 96
  • Odpowiedz
@framugabezdrzwi To

<No i Łuczaj wrzucił ostatnio film w którym zachwala miasta 15-minutowe, takiego bólu dupy w komentarzach dawno nie widziałem xD

To

<masz gdzieś dowód na tego bata, czy uprawiasz w tej chwili myślozbrodnię charakterystyczną dla ustrojów totalitarnych?

Tyle wystarczy 😏👉
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: Ogólnie to zgadzam się bo np. całe mazury tak wyglądają bo to jest niemiecki koncept pan Schwab jest ze szwajcarii niemieckojęzycznej i mu się marzą miasteczka jak za dzieciaka miał w Szwajcu w latach 60tych. Koszty transportu staniały zbyt mocno, trzeba by było usadzić ludzi na dupach i zabronić wyjeżdżać jak na Syberii. Plus infrastruktura kosztuje mega dużo pitosu a robota dla tych ludzi gdzie? U nas ludzie się buntują
  • Odpowiedz
Dlaczego tak dużo osób w Polsce burzy się na ideę miast 15-sto minutowych?


@Andrzej_Buzdygan: 15 minutową to wy #!$%@? pamięć macie... Niedawno tutaj przewijała się wielokrotnie sprawa m.in. miasta Oxford w UK. Sama idea jako projekt urbanistyczny jest całkiem dobry, natomiast przestaje to być fajne jak korzystanie z infrastruktury wymusza się blokadami i limitami korzystania z dróg. Zamiast ewolucji ludzie odnoszą wrażenie, że ktoś usilnie próbuje dokonać rewolucji na wielu płaszczyznach
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: Nie masz dzieci, prawda? Bo jakbyś miał, to byś nie #!$%@?ł o miastach 15-minutowych i ich konsekwencji braku samochodu. Powodzenia z wózekiem w zatłoczonej komunikacji, powodzenia z jeżdżeniem z dzieckiem po lekarzach (nie, nie będziesz mieć wszystkich w okolicy), powodzenia z jeżdżeniem z dzieckiem, zanim podrośnie na różne dodatkowe zajęcia - sam mu będziesz możliwe opcje wyboru ograniczał komunikacją. Prawda jest taka, co każdy rodzic potwierdzi, że przez wiele lat,
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan:

Dlaczego tak dużo osób w Polsce burzy się na ideę miast 15-sto minutowych?


Już spieszę z odpowiedzią. Szury z konfederacji i okolic dopisały sobie do tego teorię spiskową, że ktoś (oczywiście nie wiadomo kto -lewacy, żydzi, albo Soros) chce nas wszystkich zamknąć w tych piętnastominutowych miastach i ograniczyć naszą wolność. Naturalnie teorię tę wyciągnęli z dupy. Pozdrawiam
  • Odpowiedz