Wpis z mikrobloga

Proszę państwa, co tu dużo mówić, mamy to!
Przez ostatnie dni, kiedy oglądaliście sobie spadki cen mieszkań na zametr.pl, to zespół WKP Investments szeroko debatował nad problemem brakujących mieszkań w Polsce. Ostatecznie udało się w sposób matematyczny wyznaczyć wzór ogólny na liczbę brakujących mieszkań w Polsce! Aby tego dokonać wykorzystaliśmy najnowsze zdobycze techniki tj. sztuczna inteligencja.
Jednakże, prawdziwy przełom nastąpił gdy @MakiawelicznyAltruista w końcu, po 24 latach badań wyznaczył Stałą Hetmana (hetman - figura szachowa)! Dopiero odkrycie tej stałej pozwoliło ostatecznie i precyzyjnie określić ile mieszkań brakuje i będzie brakować w Polsce. Myślę, że za wyznaczenie tej stałej wkrótce zostanie przyznana Nagroda Nobla.

Wyniki naszych badań publikujemy tutaj, dziś, oficjalnie na tagu #nieruchomosci w formie artykułu naukowego w formie otwartego dostępu (open access). Artykuł nazywa się Szacowanie Liczby Brakujących Mieszkań w Polsce: Nowe Podejście Matematyczne i można go przeczytać w tym wpisie. Chcemy dzielić się naszą wiedzą ze wszystkimi Polakami.
Defined - Proszę państwa, co tu dużo mówić, mamy to!
Przez ostatnie dni, kiedy ogląda...

źródło: Zrzut ekranu 2024-06-05 120231

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 11
@Defined: Propsik, ale niestety Nobel(i medal Fieldsa) już zaklepany dla Hetmana wraz z zespołem MRiT za odważną pracę z dziedziny ekonomii z istotnym wkładem w rozwój logiki matematycznej: "A Self-Perpetuating Growth Paradigm. Analysis of the Inevitable Growth Cycle in Housing Prices" Wnioski z tej pracy to: "The price of housing must rise because if it stops rising, it will start rising." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kdgc: No nie wiem, Nobla z ekonomii to chyba Waldemar Buda zgarnie za słynne: "Skoro jogurt drożeje, nie dziwne że drożeją mieszkania" - ponoć otworzyło to oczy wielu Zachodnim naukowcom, bo ponoć rzeczywiście występuje znacząca korelacja między cenami jogurtu, a mieszkań. Ponoć powstał nawet ETF który inwestuje w nieruchomości na świecie na podstawie ceny jogurtu na lokalnym rynku. Wysnuto z tego wniosek, że aby obniżyć ceny nieruchomości rząd musi zacząć
  • Odpowiedz
@jacos911: Oj masz rację zapomniałem o tej pracy: "Correlation Between Consumer Goods Price Increases and Housing Market Trends: A Case Study of Yogurt and Housing Costs" W.Buda Warsaw College of Peasant Wisdom. Czyli jak to mówią "the jury is still out " i będzie ciężki pojedynek na szczycie.
  • Odpowiedz