Wpis z mikrobloga

Ja mam krótkie pytanie w sprawie koni nad Morskim Okiem. Dlaczego wszyscy się tak cyrtolą z tymi fiakrami? Dlaczego władze nie zakażą po prostu ich używania i koniec?

Starosta podobno wycofał tego elektrycznego busa. Nie wiedziałem też, że trwająca kilkaset lat „tradycja” używania tych koni trwa od 1989 roku… wcześniej jeździł autobus diesel.

#afera #konie #zakopane #morskieoko #weterynaria #pieniadze
chud - Ja mam krótkie pytanie w sprawie koni nad Morskim Okiem. Dlaczego wszyscy się ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
Mam propozycję - ty z kolegami ciagnij ten wóz.


@szybki_zuk: Mam propozycje zajrzyj do książek ile kilogramów jest w stanie uciągnąć koń a ile człowiek, wtedy podyskutujemy o tym czy jest to jakaś wielka praca dla tego zwierzaka.

wykorzystywaniu zwierząt
  • Odpowiedz
@chud: konie są spoko, ale jednak jakby były normalnie traktowane (przerwy, woda itp.)
Jak nie dbają o nie, to zakazać w ogóle i już,
  • Odpowiedz
  • 4
@Glikol_Propylenowy Ludzie starsi i z problemami ortopedycznymi mogliby jak najbardziej przejechać się busem elektrycznym, albo inna alternatywą, nie muszą w tym celu jechać na koniu. A nawet jakby ta alternatywa nie istniała to jeżeli nie jesteś w stanie tam dojść to niestety podziwiaj zdjęcia. Jakoś na K2 czy Annapurnę raczej nie wchodzą osoby z niewydolnością serca NYHA IV albo nie nurkują 100 metrów pod wodą, nie wszystko jest dla każdego, życie
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: wiadomo, takie konie po 5 latach ciągnięcia bryczki idą na emeryturę. Że wykopkom nie jest wstyd takie głupoty #!$%@?ć i jeszcze zgrywać znawców
  • Odpowiedz
@RekuPL: Widzisz różnica pomiędzy nami jest taka, że nie uważam (z resztą nie tylko ja) , żeby tym koniom działa się krzywda, nie uważam, że są męczone, czy że praca która tam wykonują jest dla nich zbyt ciezka. Zawsze znajdzie się człowiek, który będzie chciał traktować zwierzęta użytkowe jak domowe. Społeczeństwo stało się zbyt delikatne a wszechobecny bambinizm też nie jest niczym dobrym. Słabi ludzie tworzą trudne czasy. Tyle ode
  • Odpowiedz
  • 7
@Glikol_Propylenowy Rzeczywiście wjeżdżanie na Morskie Oko powozem to oznaka silnych ludzi. Nikt nie mówi o zakazie używania konia jako zwierzęcia użytkowego, tutaj jedyną zaletą z użytku konia jest duży zysk dla jego właściciela. Bus elektryczny sprawdziłby się równie dobrze, a dla osób które rzeczywiście nie są w stanie dojść na Morskie z powodu stanu swego zdrowia miałyby taka możliwość na pewno taniej(lub potencjalnie za darmo mówiąc o osobach niepełnosprawnych) niż to
  • Odpowiedz
@chud z prostej przyczyny, bo oni są u siebie. A większość pieniędzy w Zakopanem zarabiają napływowi i to jest jedna z niewielu okazji dla zarobku dla nich.
Serio, na podhalu górale są wydymani przez ceprów. Nazjezdzali się, wykupili wszystko a dla nich #!$%@? zostało.
  • Odpowiedz
@chud poza tym to mit o zmęczeniu tych koni. Brałem kiedyś udział w badaniu tych koni.
Viva to się modli, żeby tylko nie zakazano bo na co oni będą zbierać kasę wtedy?
  • Odpowiedz
przecież te wszystkie sytuacje jak umierały po drodze, albo idą do rzeźni bo już nie dają rady to pewnie są zmyślone.


@RekuPL: A masz dokumentację medyczną tych koni, które padły, ze wyciągasz bezpośredni wniosek, że to od pracy, a nie np nabytych wad serca, chowu wsobnego, czy nieodpowiedniej diety, jaka im przygotowali nieodpowiedzialni ludzie? Tak jak pisałem wyżej, takim osobom konie powinno się odbierać i powinni mieć zakaz powozu końmi
  • Odpowiedz
A może zwyczajnie #!$%@? nas interesuje los konia? XD


@stanleymorison: A no jak jesteś chorym na umyśle zwyrolem, który ma w dupie cierpienie zwierząt, byle zawieźć dupę nad morskie oko to rzeczywiście, niepotrzebnie w ogóle podnosiłem temat xD

Bambinizm w dorosłych ludziach nigdy nie przestaje mnie zadziwiać.


@stanleymorison: Jak to jest, ze zawsze jak ktoś uzywa słowa bambinizm to okazuje się idiotą, który nawet nie wie co to
  • Odpowiedz