Wpis z mikrobloga

Ja mam krótkie pytanie w sprawie koni nad Morskim Okiem. Dlaczego wszyscy się tak cyrtolą z tymi fiakrami? Dlaczego władze nie zakażą po prostu ich używania i koniec?

Starosta podobno wycofał tego elektrycznego busa. Nie wiedziałem też, że trwająca kilkaset lat „tradycja” używania tych koni trwa od 1989 roku… wcześniej jeździł autobus diesel.

#afera #konie #zakopane #morskieoko #weterynaria #pieniadze
chud - Ja mam krótkie pytanie w sprawie koni nad Morskim Okiem. Dlaczego wszyscy się ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Tak, tak, ale jeszcze raz kluczowe pytanie: co stało za decyzją starosty?
Czy ministerstwo nie może zakazać i koniec?
  • Odpowiedz
rwająca kilkaset lat „tradycja” używania tych koni trwa od 1989 roku


@chud: ale ta tradycja to odwołanie do folkloru - do XIX wieku, gdzie zdecydowanie bus wtedy nie jeździł.
  • Odpowiedz
@chud: Przecież te konie są zadbane i nie wykonują jakieś ciężkiej pracy, nie widziałeś chyba jak się traktowało zwierzęta pociągowe na wsi, kiedy były używane do prac polowych. Ciągnięcie bryczki z turystami po asfalcie przez konie wcale nie jest dla nich jakoś specjalnie męczące. Raczej skupiłbym się wyłącznie na monitorowaniu górali czy faktycznie dobrze je traktują (odpowiednia dieta, podkucie, higiena, odpowiednie warunki w stajni) , a to powinien ocenić lekarz
Glikol_Propylenowy - @chud: Przecież te konie są zadbane i nie wykonują jakieś ciężki...

źródło: z28626628AMP,Tatry--Marzy-Ci-sie-przejazdzka-konmi-do-Morskiego

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 24
@Glikol_Propylenowy Nie jest dla nich zbyt męczące? Chyba jak się ogląda zdjęcia jak stoją z samego rana, schodząc w lekko późniejszych godzinach z gór niz z samego rana wystarczy spojrzeć na konie które akurat jadą w stronę Morskiego, raczej tak nie wyglądają konie dla których nie jest to męczące- mokre i ciężko dyszące. Wykorzystywanie konia na roli miało trochę większe uzasadnienie, gdyż rolnictwo przynosi zgoła inną korzyść dla społeczeństwa, niż wożenie
  • Odpowiedz
@chud: tak, zakażmy używania koni, w wyścigach również bo się tam męczą, na stadninach też bo to jednak obciążenie psychiczne dla nich wozić turystów (w tym nieznośne dzieci) i skażmy cały gatunek na wymarcie. brzmi jak świetny plan.
  • Odpowiedz
@chud bo zmienić to może tylko władza lokalna, która też czerpie profity z tych fiakrów. Zapytałabym ile dostają od nich na kampanię ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz