Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy posiadanie dwóch samochód to bogactwo i czy może być zazdrość, zawiść?
Sprawa wygląda tak że mieszkam z mamą w domu i obok jest pusta działka którą właściciel chce sprzedać. Mama jest zainteresowana zakupem i powiedziałem że ja ją kupię jej. Jeżdzę na codzień kabrioletem i zastanawiałem się w sumie nad sprzedażą tego samochodu i kupnem czegoś „ normalnego”. Mama mi sama powiedziała że po co jak mi się podoba kabriolet i żebym go zostawił na przejażdżki w lato i jak kupię działkę obok to można garaż wybudować i tam go postawić a drugi na w garażu. Sąsiedzi są normalni, do tej pory żadnej zazdrości o nic nie było, ale jak to może wyglądać gdy kupię mamie działkę obok, ogrodzę ja, mama zrobi ogród a ja postawię garaż i w sumie przed domem będą trzy samochody? Mamy, kabriolet i mój drugi .
Do tej pory różne samochody stały przed domem gości i nic nie było. Nowe, stare, tanie, drogie, i był spokój.
2. Zbieram na kawalerkę, chce kupić za gotówkę, na to wychodzi i mamie pomysł się podoba żebym miał dwa miejsca parkingowe w hali. Z sąsiadami będzie spokój na osiedlu jak tutaj czy może coś być? Bo jak na studiach byłem i wyprowadziłem się do mieszkania też na zamkniętym osiedlu to sąsiadka próbowała wymusić haracz na mnie a jak wykładowca spytał mnie co robi mama, jak jej odpowiedziałem ze wycenia nieruchomosci to powiedziała mi że moja mama to dziwka, także jestem gotowy na wszystko.
#polska #sasiedzi #samochody #pieniadze #nieruchomosci #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 53
@mirko_anonim: wychowałeś się chyba na mocnej prowincji albo przynajmniej masz wpojone takie wartości.
Po pierwsze: co to za różnica czy ktoś Ci zazdrości czy nie?
Po drugie: w przypadku mieszkania, to w hali garażowej na pewno ktoś zwróci uwagę, ze masz dwa samochody. W tym kabrio (ostrożnie!) - nie żartuj sobie
Po trzecie: na pewno ktoś będzie zazdrościł bogactwa kolesiowi mieszkającemu w kawalerce
W skrócie: wychilluj trochę, nie jesteś płatkiem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może gdybyś sobie tam zaparkował Lamborghini, Ferrari, Bentleya czy inne grube fury to ktoś by zwrócił na to uwagę. Ale dwa albo trzy zwykłe samochody? Ludzi mają po kilka samochodów i nikt nie daje o to #!$%@?. Wyluzuj.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): A niech zazdroszczą. Większość ludu to małostkowi, zazdrośni frustraci. Wrzuć na luz i nie patrz na innych. Ja sam miałem, w którymś momencie, trzy auta tylko było to bez sensu, bo nie miałem czasu wszystkimi jeździć, a samochody nie lubią zbyt długich okresów bezruchu.
A i nikomu nic do tego co posiadasz.

  • Odpowiedz
O hui, ale gruba odklejka. Takiej zarzutki to jeszcze tu nie czytałem. Aż mi w brzuchu zabulgotało.


@GOHAN: @Ogau Tak szczerze. Najbardziej zabawne w tym wszystkim jest chyba to, że ta cała historia nawet spójna nie jest jakkolwiek, a niektórzy już coś zaczęli pisać o mentalności wiejskiej. Ktoś napisał w ogromnym skrócie, że zastanawia się nad dwoma samochodami oraz czy nie kupić swojej mamie działki jednocześnie pisząc, że zbiera
  • Odpowiedz