Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kiedyś myślałem, że jestem jakiś ponad innych inteligent wybitna jednostka freethinker ale to zwykły overthinking i zbyt duża wrażliwość. Podejrzewam, że wiele przeciętniaków na tagu (bo serio rzadko kto z was jest brzydki) może doświadczać tego samego. Inaczej mówiąc takim osobm brakuje trochę mentalności patusa, który najpierw działa a potem robi i nie boi się niczego. Większość moich działań idzie najpierw przez filtr:
- gdzie rysuje sobie w głowie scenariusz i wynik mojego działania
- staram się przewidzieć reakcje drugiej strony (oczywiście najczęściej negatywne)
- analizuje wszystko dookoła i próbuje wyciągać wnioski

Wiecie co jest najgorsze w tym wszystkim? Nigdy nie miałem w towarzystwie jakiś wybitnych ludzi, większość to byli przeciętniacy jak ja albo gorzej ale ugrali w życiu więcej pod kątem związków, relacje, pracy, biznesu niż ja, bo po prostu coś robili jak każdy NPC ale ROBILI.

#psychologia #mindset #mental #overthinking #przegryw #depresja #feels #blackpill #przemyslenia #rozwojosobisty #zycie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kiedyś myślałem, że jestem jakiś ponad innych...

źródło: Overthinking-Quotes

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
100% racji, nawet nie wiesz jak Cię rozumiem. Tyle biznesów w głowie i prawie nic nie zrealizowane. Czasem łapie się na tym że takie marzenie w głowie o tych wszystkich rzeczach sprawia mi większą przyjemność niż ich realizacja XD
Chcialo by się ten przełącznik rozmyślania w głowie wyłączyć, i po prostu iść, czasem nawet pod prąd ale iść…
  • Odpowiedz
@Wesoly999: Bo tak trochę jest. Kiedyś na uczelni wykładowca nam powiedział, że marzenia to takie backupowe plany, które chowamy do szufladek w swojej głowie i dopóki życie się jakoś kręci i jest git to leżą zamknięte, ale w momencie, gdy robi nam się źle i potrzebujemy lekkiej motywacji to wyjmujemy te plany z szufladek i sobie rozmyślamy co by było gdyby, a potem znów je chowamy jak zrobi się lepiej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim czas przestać za dużo myśleć i zacząć działać. Overthinking tylko cię powstrzymuje. Wiele osób osiąga sukces, bo po prostu próbują. Zacznij działać, a nie tylko analizować.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mam to samo, zawsze filtr czarnych scenariuszy i dopiero jak najgorszy scenariusz jest do przezycia to działam... przez to nie wykorzystuję maxa co mogę osiągnąć... kiedyś tak nie miałem, a jak mnie walneło... to aż musiałem niestety zrobić kilka kroków wstecz (zamknąć firmę np i iść na etat).

Może się kiedyś odzyska normalność.,..
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Chyba Cię rozumiem, bo cierpię na to samo. Życie zmarnowane na rozmyślanie, mało robię, a dużo chce, ale tylko w swojej głowie, bo mam słomiany zapał, szybko odpuszczam. To ciągłe analizowanie prowadzi do zmęczenia, pomimo że się nic właściwie nie robi. Zanim złoże CV do pracy, to mam milion myśli, że się nie nadaje, że mnie wyśmieją, że nie spełniam wymagań, aż w końcu nie wysyłam i siedzę
  • Odpowiedz
takim osobm brakuje trochę mentalności patusa, który najpierw działa a potem robi i nie boi się niczego


@mirko_anonim: Taka mentalność jest logicznie zła i nikomu nie powinno jej 'brakować', tzn. nikogo nie powinno ciągnąć do tego, żeby takową mentalność mieć.
  • Odpowiedz