Wpis z mikrobloga

Szczerze, to moim zdaniem nie warto zajmować się kulturystyką. Po 2-3 latach nie ma już tak naprawdę po co chodzić na siłownię, przyrosty są śmieszne i nie warte tego wysiłku i pieniędzy, i tak nie będziesz zadowolony ze swojego wyglądu. Jedynie polecam pochodzić jak chcesz sobie sylwetkę poprawić albo zależy ci na takich błahych rzeczach jak sześciopak.
#silownia #mikrokoksy #takaprawda #oswiadczenie #niepopularnaopinia
  • 30
  • Odpowiedz
@exystexys: Po 2-3 latach "chodzenia" na siłownię stwierdziłeś, że nie ma sensu zajmować się kulturystyką? Ciekawe skąd te wnioski wyciągasz. Ja zajmuje się sportami siłowymi od ponad 11 lat i nie zamierzam zrezygnować. Wcześniej trójbój a teraz od 4 lat kulturystyka i cały czas jest ta sama frajda z każdego procesu. Zapewne nigdy nie "trenowałeś" pod typowe zawody/kulturystykę, więc stąd ten wpis.
  • Odpowiedz
@exystexys: miesnie juz sa od urodzenia, masa powiekszy miesnie ale powiekszy tez tluszcz. Mozna jakies brzuszki przy redukcji robic dla rekompozycji, i to wszystko - nie oplaca sie isc w pakowanie, bo z wygladu tylko przejdziesz z "6-pak" na "miesien piwny za 6-pakiem". No chyba ze sterydy #!$%@? albo masz jakies geny ze tluszcz ci sie nie osadza na brzuchu.
  • Odpowiedz
@exystexys: najlepsze jest to, że do utrzymania mięsa po tych kilku latach na siłce potrzeba na prawdę bardzo mało (1-2 ciężkie serie na partię na tydzień) - budowanie mięsa jest czasochłonne i energochłonne, ale taki typowy maintenance? Luzik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: były robione na te temat badania, nie wiem na ile są wyczerpujące, ale tutaj duże znaczenie ma z jakim RPE/RIR będziesz tutaj pracował - jak zrobisz jedną serię przysiadów do 1 RIR na tydzień to utrzymasz sporą część mięśnia - nie jest tutaj mowa o jakimś elitarnym zawodniku/kulturyście, ale o zwyczajnej osobie trenującej właśnie kilka lat.

Jedna seria do niskiego RIR na tydzień bardzo znacząco różni się od 0
Xinnoth - @Inthrustwe_trust: były robione na te temat badania, nie wiem na ile są wyc...

źródło: Zrzut ekranu 2024-06-01 112659

Pobierz
  • Odpowiedz
@exystexys: z twojego wpisu wynika, że w życiu nie warto zajmować się żadnym sportem ani w ogóle żadną pasją czy hobby. Przecież w większości zajęć czy to będzie bieganie, jazda na rowerze, szachy czy gra na gitarze po 2-3 latach regularnych ćwiczeń dojdziesz do takiego poziomu w którym coraz ciężej ci będzie o dalszy progres, a i tak nie będziesz do końca zadowolony ze swoich wyników. Czyli wychodzi na to,
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust

((6x52)x15)/24. Wychodzi okolo 200 dni spedzonych na treningu siłowym.

Ciezko policzyć bo nie zawszw tyle ćwiczyłem. Od 2008. Pierwsze lata to bylo 4x w tygodniu po min 2 godziny, do 2017 tak ćwiczyłem - do zerwania bicepsa. Rok mialem przerwy na kontuzje. Teraz od 2 lat trenuje 2x w tygodniu po 3 godziny. Wczesniej cały czas 3x po 2 godziny.
  • Odpowiedz
@Xinnoth: oki, czaję. Tylko dla gwoli ścisłości, to na tej grafice jest 1/9th training. Czyli 1/9 zwyczajnego treningu, na takim treningu robi się zazwyczaj min 3 serie na mięsień. Czyli wg grafiki wychodziłoby bardziej 3 serie/tydzień w celu podtrzymania
  • Odpowiedz