Wpis z mikrobloga

Czołem, czy ktoś jest w stanie tu wytłumaczyć jaki wpływ na jakość sygnału internetowego wpływa linia tramwajowa oddalona od mojego bloku o jakieś 50 metrów oraz linia kolejowa oddalona o jakieś 200? 😃 mam internet mobilny play (router + karta) i od dłuższego czasu znamienne jest przerywanie połączenia kiedy przejeżdża tramwaj lub pociąg. Najbardziej widoczne jest to kiedy oglądam coś live na apce C+Online na Apple TV, wtedy momentalnie zwiesza. Jak pracuje na lapku czy oglądam jakis film to nie ma to aż takiego problemu bo wydaje mi się, że po prostu zawczasu to się wszystko ładuje. Dodam tylko, że nie zrywa połączenia tak, że nie widać sieci tylko jest jakby totalna zniżka jakości sygnału i po krotkim czasie się poprawia do momentu gdy nie przejedzie następny tramwaj/ciapong xd Help bo chciałbym na tyle ile się da w spokoju obejrzeć Euro :p #internet #wifi #play
  • 6
  • Odpowiedz
@wojciech-bader: przecież to proste. tramwaj / pociąg zasłania ci sygnał ( jest w na linii miedzy tobą a nadjnikiem )
przejedzie i wszystko wraca do porządku.

przecież jak tramwaj jedzie to tez ci zasłoni co jest po drugiej stronie
  • Odpowiedz
@wojciech-bader no to o 7pietrze nic nie wspomniałeś, to jakieś 20m od ziemi więc raczej trudno by było aby pociąg czy tramwaj tak wysoko się pojawiały.
Mogę strzelać że może jak jedzie taka masa ludzi obok to jak wpina ich do BTSa to wysyca sieć. Ale to działo by się częściej i dłużej by trwało.

Porób testy na Speedtest jak jedzie jakis pojazd szynowy
  • Odpowiedz